šperky

Ruská policie našla v lese ukradené drahokamy za 160 milionů rublů

Ruská policie oznámila, že v lese u Kazaně našla zakopané diamanty a drahokamy v hodnotě více než 160 milionů rublů (přes 45 milionů korun). Šperky, které patřily jedné z ruských klenotnických firem, podle ní zmizely během světového šampionátu ve fotbale v roce 2018.

Policie cennosti objevila poté, co podezřelý z krádeže prozradil, kde lup ukryl. Diamanty a drahokamy se brzy vrátí majiteli, píše ministerstvo vnitra ruského Tatarstánu na svém webu, kde rovněž zveřejnilo fotografie nalezených šperků.

Policie z krádeže obvinila kolumbijského občana Edgara Alejandra Valera Valera, který se podle ní podílel na balení cenností. Rusko ho umístilo na mezinárodní seznam hledaných osob. Loni v září ho zadržela policie v Argentině, odkud ho úřady letos v březnu vydaly do Ruska. "Kolumbijec se přiznal, že ukradené věci zakopal v zalesněné oblasti jedné z částí Kazaně," uvedlo ministerstvo.

V Berlíně zatkli dalšího podezřelého z krádeže v drážďanské klenotnici

Německá policie v Berlíně zadržela dalšího podezřelého z loňské krádeže šperků z historické klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) v Drážďanech. Podle deníku Bild pochází stejně jako trojice jeho už zatčených kompliců z prostředí arabských rodinných klanů v německém hlavním městě.

Speciální policejní jednotka v souvislosti s případem večer zatkla jedno z hledaných 21letých dvojčat. Dopadla jej v obytném domě v berlínské čtvrti Neukölln, kde se chtěl patrně sejít se svým známým. Po druhém dvojčeti se nadále pátrá.

Policie dvojčata spolu s dalšími třemi již zatčenými muži podezřívá, že se loni v noci na 25. listopadu podíleli na vloupání do drážďanské klenotnice, z níž zmizelo asi 20 barokních šperků.

Zdroj: ČTK
Pokračovat