V zoo ve Zlíně se narodilo první mládě antilopy koňské. Je v pořádku, řekl zoolog

ČTK ČTK
28. 5. 2016 10:35
Ve zlínské zoologické zahradě se poprvé narodilo mládě antilopy koňské. Na svět přišlo na začátku května. Matkou je desetiletá samice Audrey, kterou zlínská zoo získala před dvěma lety z Anglie. Po prvních vyšetřeních je zřejmé, že se narodil sameček. "Mládě je zcela v pořádku, krásně přibírá, matka se vzorně stará," uvedl zoolog Kamil Čihák. Malý sameček je se svou matkou zatím v chovatelském zázemí. Samice Audrey byla původně v zoo sama s jedním samcem, nyní zahrada pořídila další tři samice ze Dvora Králové. Zatím jsou odděleny, jednu skupinku vytvoří až poté, co mládě povyroste a bude samostatnější. Ošetřovatelé doufají, že se skupina rozroste a narodí se další mláďata.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jaroslav Červený
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy