Žena ve Vsetíně pobodala svého přítele. Hrozí jí deset let

ČTK ČTK
14. 5. 2015 15:46
Žena v opilosti bodla svého přítele do hrudníku. Muž útok přežil, žena skončila v policejní cele.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Bleskově

Vsetín - Třiadvacetiletá žena bodla v bytě na vsetínském sídlišti do hrudníku svého o pět let staršího přítele. Muž útok přežil, se zraněními nebyl hospitalizován.

Ženu však kriminalisté obvinili z pokusu o těžké ublížení na zdraví, za což jí v případě uznání viny hrozí až deset let vězení, řekla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Hádka v opilosti

Mladý pár popíjel v úterý večer ve vsetínské restauraci, odkud muž po předchozí rozepři sám odešel. Jeho partnerka se vrátila později a v bytě se potkali až ve středu ve dvě hodiny v noci.

"Oba byli opilí, žena však více. V silné opilosti vzala při hádce do ruky kuchyňský nůž a bodla svého přítele do hrudníku," popsala Javorková.

Muž se snažil partnerce nůž z ruky vykroutit, což se mu podařilo. Při přetahování ho však přítelkyně ještě pořezala na břichu. Zraněný vystrkal ženu před byt a zavolal policii.

Muže ošetřila záchranná služba, žena skončila v policejní cele. Nadýchala 2,55 promile alkoholu, muž 1,69 promile. Žena nakonec skončila v psychiatrické léčebně v Kroměříži, kde její stav posoudí znalec.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy