Policie hledá mladíka, který pobodal svou přítelkyni

ČTK ČTK
15. 1. 2015 16:11
Jedenadvacetiletý Jan Brunclík dívku oloupil a pobodal v úterý. Policie po nebezpečném pachateli pátrá, o pomoc prosí také veřejnost.
Hledaný Jan Brunclík.
Hledaný Jan Brunclík. | Foto: Policie ČR

Plzeň - Policie v Plzeňském kraji hledá velmi nebezpečného pachatele, vyhlásila celostátní pátrání po jedenadvacetiletém Janu Brunclíkovi. Muž podle policie oloupil svoji přítelkyni a při tom ji pobodal nožem. Muž je na útěku a je velká pravděpodobnost, že zůstává ozbrojen, informovala policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Událost se stala 13. ledna. "Hledaný muž po ženě požadoval vydání peněz, když odmítla, přiložil jí ke krku nůž. Nakonec se zmocnil peněženky, v níž byla i platební karta. Dívku donutil napsat na papírek platný kód ke kartě. Přestože heslo vydala, nečekaně a bezdůvodně ji napadl," uvedla. Dívce zasadil několik bodných a bodnořezných ran nožem. Nakonec z místa utekl.

"Vzhledem k tomu, že je velká pravděpodobnost, že je stále ozbrojený a zbraň proti člověku již použil, jedná se o velmi nebezpečného pachatele," uvedla Jelínková.

Lidé, kteří by mohli o Brunclíkovi vědět, se mají obrátit na policii, v žádném případě by se neměli muže pokoušet sami zadržet. Pohybovat se může nejen v Plzeňském kraji, ale i jinde v republice.

Hledaný je 180 centimetrů vysoký, střední postavy, má hnědé oči, hnědočerné krátké vlasy. V době spáchání skutku měl na sobě tmavě modré džínové kalhoty, černou bundu a na nohou tmavé kanady.

Zvláštním znamením je tetování, zezadu na krku má červeně vybarvený znak, na obou rukou vytetované náramky. "Dále na obou rukou na vnitřním předloktí vytetované nápisy 'sodoma gomora' na druhé 'chachara nezlomíte' a na jednom z ramen nápis 'dělnická třída'," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy