Policie hledá mladíka, který pobodal svou přítelkyni

ČTK ČTK
15. 1. 2015 16:11
Jedenadvacetiletý Jan Brunclík dívku oloupil a pobodal v úterý. Policie po nebezpečném pachateli pátrá, o pomoc prosí také veřejnost.
Hledaný Jan Brunclík.
Hledaný Jan Brunclík. | Foto: Policie ČR

Plzeň - Policie v Plzeňském kraji hledá velmi nebezpečného pachatele, vyhlásila celostátní pátrání po jedenadvacetiletém Janu Brunclíkovi. Muž podle policie oloupil svoji přítelkyni a při tom ji pobodal nožem. Muž je na útěku a je velká pravděpodobnost, že zůstává ozbrojen, informovala policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Událost se stala 13. ledna. "Hledaný muž po ženě požadoval vydání peněz, když odmítla, přiložil jí ke krku nůž. Nakonec se zmocnil peněženky, v níž byla i platební karta. Dívku donutil napsat na papírek platný kód ke kartě. Přestože heslo vydala, nečekaně a bezdůvodně ji napadl," uvedla. Dívce zasadil několik bodných a bodnořezných ran nožem. Nakonec z místa utekl.

"Vzhledem k tomu, že je velká pravděpodobnost, že je stále ozbrojený a zbraň proti člověku již použil, jedná se o velmi nebezpečného pachatele," uvedla Jelínková.

Lidé, kteří by mohli o Brunclíkovi vědět, se mají obrátit na policii, v žádném případě by se neměli muže pokoušet sami zadržet. Pohybovat se může nejen v Plzeňském kraji, ale i jinde v republice.

Hledaný je 180 centimetrů vysoký, střední postavy, má hnědé oči, hnědočerné krátké vlasy. V době spáchání skutku měl na sobě tmavě modré džínové kalhoty, černou bundu a na nohou tmavé kanady.

Zvláštním znamením je tetování, zezadu na krku má červeně vybarvený znak, na obou rukou vytetované náramky. "Dále na obou rukou na vnitřním předloktí vytetované nápisy 'sodoma gomora' na druhé 'chachara nezlomíte' a na jednom z ramen nápis 'dělnická třída'," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy