Policie zatkla mladíka, který na Plzeňsku pobodal přítelkyni

ČTK ČTK
18. 1. 2015 17:18
Jedenadvacetiletý muž byl v neděli odpoledne dopaden v malé obci na severním Plzeňsku.
Hledaný Jan Brunclík.
Hledaný Jan Brunclík. | Foto: Policie ČR

Plzeň - Policie v neděli zadržela jedenadvacetiletého Jana Brunclíka, který údajně oloupil a pobodal svou přítelkyni. Muž byl dopaden odpoledne po několikadenním celostátním pátrání.

Brunclík byl zadržen v malé obci na severním Plzeňsku, řekla zatím bez dalších podrobností policejní mluvčí Ivana Jelínková.

"Státní zástupce vydal souhlas s jeho zadržením, nyní probíhají další úkony trestního řízení," uvedla. Za jakých okolností byl muž zadržen, kde se nacházel, ani žádné jiné bližší informace policie nesdělila.

Muž podle policistů 13. ledna oloupil v Plzni svoji přítelkyni a přitom ji pobodal nožem a vážně poranil. Od té doby byl na útěku, policie varovala, že může být stále ozbrojen. Celostátní pátrání bylo vyhlášeno ve středu.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy