Útoky ve školách: Terčem jsou učitelé, student zemřel poprvé

Domácí ČTK Domácí, ČTK
14. 10. 2014 12:15
Projděte si přehled nejvážnějších útoků na školách, ke kterým došlo v České republice.

Praha - Tragédie v obchodní akademii ve Žďáru nad Sázavou není prvním útokem ve škole, který se v České republice stal. Poprvé však došlo k úmrtí studenta.

Jediným dosud tragickým případem je pobodání pedagoga ze svitavského učiliště, ke kterému došlo v březnu 2004. Tehdy zde zaútočil nožem sedmnáctiletý učeň. Napadený pedagog zemřel na následky bodných zranění v nemocnici.

Prohlédněte si přehled útoků ve školách, ke kterým za poslední roky v České republice došlo.

27. června 2002

Nemocnice. Ilustrační foto
Nemocnice. Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Po brutálním útoku svých spolužáků skončil v nemocnici patnáctiletý chlapec z Chodova na Sokolovsku. Tři chlapci a jedna dívka svého spolužáka přímo před jednou z chodovských základních škol zbili tak, že musel být s mnohačetnými poraněními hlavy, hrudníku, ramen a krku převezen na chirurgické oddělení sokolovské nemocnice.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy