Útoky ve školách: Terčem jsou učitelé, student zemřel poprvé

Domácí ČTK Domácí, ČTK
14. 10. 2014 12:15
Projděte si přehled nejvážnějších útoků na školách, ke kterým došlo v České republice.

Praha - Tragédie v obchodní akademii ve Žďáru nad Sázavou není prvním útokem ve škole, který se v České republice stal. Poprvé však došlo k úmrtí studenta.

Jediným dosud tragickým případem je pobodání pedagoga ze svitavského učiliště, ke kterému došlo v březnu 2004. Tehdy zde zaútočil nožem sedmnáctiletý učeň. Napadený pedagog zemřel na následky bodných zranění v nemocnici.

Prohlédněte si přehled útoků ve školách, ke kterým za poslední roky v České republice došlo.

27. června 2002

Nemocnice. Ilustrační foto
Nemocnice. Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Po brutálním útoku svých spolužáků skončil v nemocnici patnáctiletý chlapec z Chodova na Sokolovsku. Tři chlapci a jedna dívka svého spolužáka přímo před jednou z chodovských základních škol zbili tak, že musel být s mnohačetnými poraněními hlavy, hrudníku, ramen a krku převezen na chirurgické oddělení sokolovské nemocnice.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 38 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 43 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy