V nemocnici zemřel muž, kterého přejelo jeho vlastní nákladní auto, pod nímž ležel

ČTK ČTK
18. 4. 2019 10:39
V českobudějovické nemocnici zemřel šestašedesátiletý řidič. Ve středu ho v Pelhřimově přejelo nákladní auto, pod kterým ležel, když chtěl odstranit závadu. Do nemocnice ho těžce zraněného přepravil vrtulník.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Událost se podle mluvčí policie Dana Čírtková stala ve středu po 9:00. Řidič nákladní soupravy s návěsem zastavil kvůli defektu ve Skrýšovské ulici v mírném stoupání. "V kabině tahače nezajistil dostatečně parkovací brzdu, nezabrzdil návěs a z tahače vystoupil," uvedla Čírtková.

I když za zadní kolo vložil zakládací klín, auto začalo couvat v okamžiku, kdy byl pod ním, a auto ho přejelo. Pak pokračovalo dál přes chodník a zastavilo se o kovová posuvná vrata místní firmy. Zdravotníci muže převezli do nemocnice v Českých Budějovicích, kde podle Čírtkové v nočních hodinách zemřel.

Okolnosti tragické události prověřují policisté z dopravního inspektorátu v Pelhřimově.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 32 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy