Dálnici D1 na Benešovsku uzavřel požár nákladního auta, projedete jedním pruhem

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 2. 4. 2019 13:22
Dálnici D1 uzavřel na 66. kilometru ve směru na Prahu na úrovni Lokte asi na 30 minut požár nákladního vozidla. Středočeským hasičům pomáhali hasiči z Vysočiny, požár se rozšířil z vozu na trávu u vozovky, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Provoz v místě byl po 13:00 obnoven jedním jízdním pruhem. Při požáru se nikdo nezranil, nákladní auto převáželo dřevěný náklad. Před místem požáru se vytvořila asi šestikilometrová kolona, která se nyní začíná rozjíždět. Policie dopravu odkláněla na 66. kilometru na Loket, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet na 56. kilometru u Soutic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskolezského kraje
 

Právě se děje

před 6 minutami

České dráhy porušují antimonopolní pravidla, uvedla EK. Státnímu dopravci hrozí pokuta

Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Pokud státní dopravce nedokáže před komisí svůj postup v konkurenčním boji se soukromými dopravci obhájit, hrozí jí pokuta až do výše deseti procent ročního obratu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy