Policie zadržela dealera pervitinu. Už podruhé

ČTK ČTK
19. 7. 2011 17:35
Kvůli měsíc starému případu byl vyšetřován na svobodě, nyní skončil ve vazbě
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Jihlava - V rukou jihlavských kriminalistů  skončil distributor drog, který v autě převážel desítky gramů pervitinu.

Pětačtyřicetiletého muže policie zadržela už před měsícem v souvislosti s odhalením varny pervitinu v Jihlavě, stíhán byl na svobodě. Tentokrát policisté distributora vzali do vazby a eskortovali do věznice. 

Hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do deseti let, řekla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž byl zadržen minulou středu na sjezdu z dálnice D1 u Velkého Beranova. Při prohlídce auta policisté našli 80 gramů pervitinu. Droga byla uložena v igelitovém sáčku zabaleném do alobalu, celý balíček byl ukrytý v látkové rukavici.

Kriminalisté stejného muže zadrželi už před měsícem společně s dalším mužem a ženou při rozsáhlé akci v Jihlavě. Při domovních prohlídkách tehdy kriminalisté zajistili varnu pervitinu a 35 gramů psychotropní látky.

Od začátku letošního roku se policistům podařilo na Jihlavsku odhalit už 11 varen pervitinu. Kvůli drogám obvinila policie 25 lidí. Deset z obviněných šlo na podaný návrh do vazby.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy