Vězeňský lékař z Heřmanic prodával drogy na černém trhu

Mediafax
13. 4. 2011 8:42
Policie odhaduje, že se mohlo jednat o desítky krabic medikamentů na předpis
Obvinění zásobovali zákazníky v mnoha krajích, nejvíce medikamentů končilo v Praze. Ilustrační foto.
Obvinění zásobovali zákazníky v mnoha krajích, nejvíce medikamentů končilo v Praze. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Policie dopadla dva muže z Ostravska, kteří zásobovali černý trh psychofarmaky.

Jeden je přes inzerát prodával zájemcům, druhý, jenž pracoval jako lékař ve věznici Ostrava - Heřmanice, medikamenty bez receptu dodával.

Podle informací Radiožurnálu jsou už oba ve vazbě.

"Vězeňský lékař dodával návykové léky, jako je neurol, tramal, nebo stilnox," potvrdil krajský kriminalista Marián Úlehla. Lékař měl zároveň ordinaci v ostravské poliklinice.

Medikamenty končily především v Praze

"Porušil zákon, dával někomu léky, které obsahovaly zakázané prostředky, bez řádné evidence, oprávnění. To mohly být desítky krabic, protože zatím provádíme šetření, vyhodnocujeme. Provedli jsme domovní prohlídky. Obsahem léků byly látky, které měly hypnotické nebo povzbuzující účinky, z toho důvodu jsou na recept," řekl Radiožurnálu kriminalista.

Policisté mají důkazy, že dvojice obviněných zásobovala zákazníky hned v několika krajích, nejčastěji medikamenty končily v Praze.

Bývalý šéf lékaře, ředitel věznice v Heřmanicích Petr Kadlec, se dušuje, že trestná činnost, pro kterou je bývalý doktor stíhán, nemá s věznicí nic společného.

"Rozhodně to pro nás není příjemná informace. Jiné informace kromě těch, že náš bývalý zaměstnanec je trestně stíhán a je z toho důvodu ve vazbě, nemáme. Osobně věřím, že se to netýká věznice Heřmanice, respektive pracovní činnosti lékaře v době, kdy u nás byl v pracovním úvazku," řekl ředitel Kadlec

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy