Policie rozbila šestičlenný gang obchodující s kokainem

ČTK ČTK
14. 4. 2011 11:04
Drogu obchodníci dováželi z Jižní Ameriky, měli ji dodávat i známým osobnostem
Při domovních prohlídkách zajistili kriminalisté 440 gramů kokainu a 40 tisíc korun, kurýři u sebe měli přes šest kilo drogy (ilustrační foto).
Při domovních prohlídkách zajistili kriminalisté 440 gramů kokainu a 40 tisíc korun, kurýři u sebe měli přes šest kilo drogy (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Jihlava/Praha - Policie dopadla šestičlenný gang dodavatelů kokainu. Prodávali ho movitějším zájemcům, zřejmě i z showbyznysu.

Mezinárodní skupina se zabývala dovozem drog z Jižní Ameriky. Najímala si k tomu jako kurýry české občany. Kokain byl podle policie distribuován v Jihlavě a v pražských klubech.

Při domovních prohlídkách zajistili kriminalisté 440 gramů kokainu a 40 tisíc korun. "Městský soud v Brně poslal kromě jedné ženy všechny obviněné do vazby," informoval mluvčí policejního prezidia Michal Hammer.

V případě odsouzení hrozí čtyřem obviněným za nedovolenou výrobu omamných látek trest od deseti do 18 let vězení. Zbylé dva pachatele by mohl čekat pobyt za mřížemi od dvou do deseti let.

Detektivové z Národní protidrogové centrály zadrželi členy skupiny v Praze, Jihlavě a ve Vraném nad Vltavou. Organizátor má podle policie bohatou trestní minulost. V minulosti byl už odsouzen za prodej pervitinu.

Akci spustilo zadržení kurýrů

Zadržení celé skupiny předcházelo zajištění dvou kurýrů, kteří se snažili propašovat kokain do Čech.

Prvního objevila venezuelská policie na letišti v Caracasu s kilogramem drogy ukrytým v příručním zavazadle. Druhý kurýr byl dopaden o několik měsíců později v Londýně, s pěti kilogramy kokainu v kufru. Oba si už za to odpykávají dlouholeté tresty v tamních vězeních.

Za více jak 6 kilogramů látky by podle mluvčího prezidia mohli pachatelé získat až 12 milionů korun.

 

Právě se děje

Další zprávy