Policie na Žďársku odhalila síť 24 dealerů drog, organizátorům hrozí 10 let vězení

ČTK ČTK
6. 11. 2018 7:55
Síť více než dvou desítek dealerů drog odhalili policisté na Žďársku. Obvinili 24 lidí a zadrželi drogy za statisíce korun i peníze v hotovosti. V tiskové zprávě to v úterý oznámila mluvčí Stanislava Miláčková. Většině stíhaných hrozí za distribuci drog až pět let vězení a údajné hlavní postavě sítě dealerů trest až deset let.
Policisté u dealerů zadrželi drogy za statisíce korun i peníze v hotovosti.
Policisté u dealerů zadrželi drogy za statisíce korun i peníze v hotovosti. | Foto: Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Na začátku rozbití sítě prodejců drog byl podle mluvčí zátah, při němž bylo zadrženo pět lidí. Policisté při zátahu provedli několik domovních prohlídek. "Při těchto prohlídkách jsme zajistili téměř 150 gramů pervitinu, kolem 150 kusů tablet extáze, více než 100 gramů marihuany a finanční hotovost převyšující částku 90 tisíc korun," uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality Radek Uhlíř. Hodnota zadržených drog na černém trhu by podle policie přesáhla 300 tisíc korun.

Následovalo pak podle mluvčí odhalení dalších členů sítě dealerů. Dohromady bylo obviněno 24 lidí ve věku od 18 do 34 let. "Třiadvacet osob bylo obviněno ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dále policejní komisař zahájil trestní stíhání dvaadvacetiletého muže, který byl pro tento trestný čin obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu," doplnil Uhlíř.

Zmíněný dvaadvacetiletý muž podle policie drogy obstarával, přechovával a předával dealerům i koncovým uživatelům drog. Hrozí mu tak vyšší trest než ostatním stíhaným, a to od dvou do deseti let vězení.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy