reklama
 
 

Policie obvinila dalšího muže kvůli nebezpečné droze, celkem stíhá už osm lidí

18. 9. 2018 14:33
Policie eviduje 23 přiotrávených lidí, z toho dva zemřeli.

Ostrava - V souvislosti s případem syntetických drog, které se šíří Moravskoslezským krajem, policie obvinila z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dalšího muže. Celkem již tedy stíhá osm lidí.

Policie eviduje 23 přiotrávených lidí, z toho dva zemřeli. Novináře o tom informovala policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Policisté navíc zajistili dosud nezjištěné syntetické kanabinoidy, celkem tak mají zhruba 130 balení této drogy, která se vyskytuje v různých podobách.

Nově obviněným je třicetiletý muž, kterému hrozí až pětileté vězení, jeho obvinění souvisí s případem z Opavska. Dosud se drogy podle dostupných informací objevily převážně v Ostravě a právě na Opavsku.

Obviněno je tak už osm lidí ve věku od 17 do 41 let. Převážné většině z nich hrozí pětileté vězení. Až na 18 let ale může být odsouzen šestatřicetiletý muž. Podle dostupných informací jde o bezdomovce, který drogu minulé pondělí konzumoval s o čtyři roky mladším mužem.

Ten po jejím požití zemřel. Druhý z bezdomovců byl nejprve hospitalizován v nemocnici, protože měl rovněž zdravotní problémy. V pátek na něj Okresní soud v Ostravě uvalil vazbu. Kromě bezdomovce po požití drogy zemřel také další pětačtyřicetiletý muž, a to na Opavsku. Policie na něj přišla při dohledávání podezřelých případů úmrtí, které by s kauzou mohly souviset.

Nebezpečná droga může vypadat jako sušená rostlinná hmota podobající se nadrcenému konopí nebo rostlinnému koření. Substance se ale mohou vyskytovat též v krystalické podobě a mohou být zaměňovány za drogy jako metamfetamin či extáze. Výrazné zdravotní problémy způsobuje především v kombinaci s alkoholem.

autor: ČTK | 18. 9. 2018 14:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama