Policie obvinila z šíření nebezpečné drogy desátého člověka, otrávilo se už 24 lidí

ČTK ČTK
20. 9. 2018 13:08
Policie v souvislosti se sérií otrav syntetickou drogou v Moravskoslezském kraji obvinila desátého muže. Látkou se přiotrávilo 24 lidí, dva muži zemřeli. Z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy je nově obviněný sedmačtyřicetiletý muž. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. "Identifikovali jsme další možný případ intoxikací syntetickými kanabinoidy v našem regionu. Jedná o starší událost," řekla mluvčí. Uvedla, že uživatel drogy se přiotrávil 9. září. Deset obviněných je ve věku od 17 do 47 let. Převážné většině z nich hrozí pětileté vězení. Až na 18 let ale může být odsouzen šestatřicetiletý muž.
Zajištěné syntetické drogy.
Zajištěné syntetické drogy. | Foto: Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda tří nákladních aut ráno uzavřela dálnici D48 na Karvinsku

Nehoda tří nákladních aut uzavřela ráno na Karvinsku dálnici D48 ve směru na Český Těšín. Policie zatím nemá informace o tom, že by na místě byli zranění, řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Auta se podle Jirouškové srazila krátce po 05:30, o uzavření dálnice na 69. kilometru informovalo Národní dopravní informační centrum před 06:30. Doprava je podle něj odkloněna na 62. kilometru u Tošanovic, auta se mohou vracet zpět na exitu 70.

Další zprávy