Policie zadržela pět lidí kvůli výrobě drog. Hlavnímu podezřelému hrozí 10 let vězení

ČTK ČTK
1. 10. 2018 11:00
Zadržení podle policie vyrobený pervitin a marihuanu prodávali koncovým uživatelům na Příbramsku
Foto: Policie ČR

Příbram - Příbramští policisté minulý týden zadrželi pět lidí, které podezírají z výroby a šíření drog. Nejméně od letošního ledna údajně vyráběli pervitin v bývalém skladu na Dobříšsku, hlavní podezřelý léky k jeho výrobě jezdil nakupovat i do ciziny, sdělila v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

Hlavnímu podezřelému hrozí až deset let vězení, ostatním hrozí odnětí svobody až na pět let.

Zadržení podle policie vyrobený pervitin a marihuanu prodávali koncovým uživatelům na Příbramsku. "Provedeným prověřováním jim byla prokázána výroba 1,7 kilogramu metamfetaminu," řekla Schindlová.

Policie provedla šest domovních prohlídek. "Při šesti domovních a nebytových prohlídkách policisté zajistili kompletní varnu, finanční prostředky, 450 gramů konopí, tři odcizené motorky, kradené jízdní kolo a nářadí," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy