Matka poskytla své dítě za peníze muži k sexuálním hrátkám, policie oba obvinila

ČTK ČTK
3. 6. 2016 12:13
Policie na Vysočině obvinila muže a ženu za znásilnění dvou dětí. Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že matka své dítě loni na jaře dvakrát poskytla muži za peníze k sexuálním hrátkám, u nichž pak byla přítomna. Později se ukázalo, že muž v květnu 2012 na Havlíčkobrodsku vnikl do rodinného domu, kde se zmocnil spící jedenapůlleté holčičky, kterou vynesl ven a pokusil se ji znásilnit. Oba obvinění jsou ve vazbě, ženě hrozí vězení pět až 12 let, muži 15 až 20 let, případně výjimečný trest.
Vězení, ilustrační foto
Vězení, ilustrační foto | Foto: Lukáš Bíba/Economia

Jihlava - Kriminalisté na Vysočině obvinili osmadvacetiletého muže a o pět let mladší ženu ze znásilnění dvou dětí, kterým bylo 1,5 a 2,5 roku. Obviněná žena je matkou jednoho z nich. Muž a žena jsou obviněni ze znásilnění dítěte mladšího 15 let a několika dalších zločinů. Muž je navíc stíhán pro pokus vraždy dítěte.

Zločiny se staly na Havlíčkobrodsku. Obvinění jsou ve vazbě, ženě hrozí vězení pět až 12 let, muži 15 až 20 let, případně výjimečný trest. Informoval o tom kriminalista Pavel Kubiš.

"Žádnému z dětí nebyla jednáním obviněných způsobena újma na zdraví, což ale nesnižuje jeho nebezpečnost," dodal policista.

Kriminalisté začali případ prověřovat letos v březnu. Měli podezření ze zneužívání chlapce starého dva a půl roku. Začátkem května obvinili muže z Prahy ze znásilnění dítěte a matku dítěte z napomáhání tomuto zločinu a obchodování s lidmi.

Při vyšetřování zjistili, že matka bezbranné dítě loni na jaře v obci na Havlíčkobrodsku dvakrát poskytla muži za finanční úhradu k sexuálním hrátkám, u nichž pak byla přítomna. Na muže byla uvalena vazba, žena byla stíhána na svobodě.

Vnikl do rodiného domu a odnesl dítě

"Během vyšetřování jsme zjistili, že muž v květnu 2012 na Havlíčkobrodsku vnikl časně ráno do rodinného domu, kde se zmocnil spící jedenapůlleté holčičky, kterou vynesl ven a předal ženě. Na odlehlém místě se pak muž za pomoci ženy pokusil dítě znásilnit. Poté je ponechal na místě a odešel," uvedl Kubiš. Dítě bylo zakrátko nalezeno lidmi, kteří je na popud rodiny hledali.

Vyšetřování tohoto případu v roce 2012 nic neprokázalo, na místě se nenašly žádné stopy a policie případ odložila.

Tento týden kriminalisté trestní stíhání obou obviněných rozšířili o znásilnění dítěte mladšího 15 let a porušování domovní svobody. Žena rovněž skončila ve vazbě. Ani jeden z obviněných, kteří jsou údajně vzdálenými příbuznými, nebyl v minulosti soudně trestán.

Evropský odhad je, že každé páté dítě zažilo nějaký útok sexuálního zneužívání, říká ředitelka Dětského krizového centra Zora Dušková. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 3 minutami

Na cenách Goya uspěl Almodóvarův film Bolest a sláva

Sedm španělských cen Goya včetně těch za režii a nejlepší film získalo Bolest a sláva režiséra Pedra Almodóvara. Sošku za herecký výkon na galavečeru ve své rodné Malaze převzal Antonio Banderas. V Bolesti a slávě hraje stárnoucího režiséra, jehož předobrazem byl sám Almodóvar. Pět cen dostalo drama ze španělské občanské války Mientras dure la guerra (Dokud je válka) režiséra Alejandra Amenábara. Nejlepší herečkou je Belén Cuestaová z dramatu La Trinchera Infinita (Nekonečný zákop), jež vypráví o muži skrývajícím se za frankistické diktatury ve svém domě. Cenu pro nejlepší evropský film si odnášejí Bídníci francouzského režiséra malijského původu Ladj Lye.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy