Matka poskytla své dítě za peníze muži k sexuálním hrátkám, policie oba obvinila

ČTK ČTK
3. 6. 2016 12:13
Policie na Vysočině obvinila muže a ženu za znásilnění dvou dětí. Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že matka své dítě loni na jaře dvakrát poskytla muži za peníze k sexuálním hrátkám, u nichž pak byla přítomna. Později se ukázalo, že muž v květnu 2012 na Havlíčkobrodsku vnikl do rodinného domu, kde se zmocnil spící jedenapůlleté holčičky, kterou vynesl ven a pokusil se ji znásilnit. Oba obvinění jsou ve vazbě, ženě hrozí vězení pět až 12 let, muži 15 až 20 let, případně výjimečný trest.
Vězení, ilustrační foto
Vězení, ilustrační foto | Foto: Lukáš Bíba/Economia

Jihlava - Kriminalisté na Vysočině obvinili osmadvacetiletého muže a o pět let mladší ženu ze znásilnění dvou dětí, kterým bylo 1,5 a 2,5 roku. Obviněná žena je matkou jednoho z nich. Muž a žena jsou obviněni ze znásilnění dítěte mladšího 15 let a několika dalších zločinů. Muž je navíc stíhán pro pokus vraždy dítěte.

Zločiny se staly na Havlíčkobrodsku. Obvinění jsou ve vazbě, ženě hrozí vězení pět až 12 let, muži 15 až 20 let, případně výjimečný trest. Informoval o tom kriminalista Pavel Kubiš.

"Žádnému z dětí nebyla jednáním obviněných způsobena újma na zdraví, což ale nesnižuje jeho nebezpečnost," dodal policista.

Kriminalisté začali případ prověřovat letos v březnu. Měli podezření ze zneužívání chlapce starého dva a půl roku. Začátkem května obvinili muže z Prahy ze znásilnění dítěte a matku dítěte z napomáhání tomuto zločinu a obchodování s lidmi.

Při vyšetřování zjistili, že matka bezbranné dítě loni na jaře v obci na Havlíčkobrodsku dvakrát poskytla muži za finanční úhradu k sexuálním hrátkám, u nichž pak byla přítomna. Na muže byla uvalena vazba, žena byla stíhána na svobodě.

Vnikl do rodiného domu a odnesl dítě

"Během vyšetřování jsme zjistili, že muž v květnu 2012 na Havlíčkobrodsku vnikl časně ráno do rodinného domu, kde se zmocnil spící jedenapůlleté holčičky, kterou vynesl ven a předal ženě. Na odlehlém místě se pak muž za pomoci ženy pokusil dítě znásilnit. Poté je ponechal na místě a odešel," uvedl Kubiš. Dítě bylo zakrátko nalezeno lidmi, kteří je na popud rodiny hledali.

Vyšetřování tohoto případu v roce 2012 nic neprokázalo, na místě se nenašly žádné stopy a policie případ odložila.

Tento týden kriminalisté trestní stíhání obou obviněných rozšířili o znásilnění dítěte mladšího 15 let a porušování domovní svobody. Žena rovněž skončila ve vazbě. Ani jeden z obviněných, kteří jsou údajně vzdálenými příbuznými, nebyl v minulosti soudně trestán.

Evropský odhad je, že každé páté dítě zažilo nějaký útok sexuálního zneužívání, říká ředitelka Dětského krizového centra Zora Dušková. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 17 minutami

Stovka světových osobností volá po podpoře Tchaj-wanu

Zhruba stovka osobností z celého světa dosud podepsala apel na demokratické země, aby vyjádřily podporu Tchaj-wanu. Ostrovní země podle nich čelí ohrožení ze strany pevninské Číny, která Tchaj-wan považuje za svou vzbouřeneckou provincii a usiluje o jeho připojení ke svému území. Výzvu zorganizovala Mezinárodní koalice pro demokratickou obnovu, která vznikla při Nadaci Fora 2000.

Mezi signatáři výzvy jsou například šahový velmistr a představitel ruské opozice Garri Kasparov, polská režisérka Agnieszka Hollandová, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nebo kněz Tomáš Halík. Autoři v textu připomínají, že Tchaj-wan se po konci Čankajškova autoritářského režimu v 80. letech stal demokratickou zemí, zatímco Čína zůstává autoritářským státem a v posledních letech v ní sílí zásahy proti etnickým menšinám, jako jsou Tibeťané či Ujgurové. Připomínají také čínské porušení mezinárodní smlouvy o zachování demokratických práv v Hongkongu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy