Policie zadržela muže podezřelého ze čtyř pokusů o znásilnění, jedna z dívek ho bezpečně poznala

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 5. 2016 14:34
Až 12 let ve vězení by mohl strávit muž, kterého zadržela policie pro podezření z pokusu o znásilnění čtyř dívek. Policistům se podařilo muže dopadnout i na základě kamerových záznamů z míst útoků. Navíc jedna z dívek pak podezřelého bezpečně poznala. Čtyřiatřicetiletého muže policie zadržela minulý týden ve středu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Brno - Policie zadržela muže podezřelého z toho, že se v Brně v polovině května pokusil znásilnit celkem čtyři dívky. Původně se na policii přihlásily dvě. Muži hrozí pět až dvanáct let vězení, uvedli zástupci policie na pondělní tiskové konferenci. Přepadení se stala v brněnských čtvrtích Bohunice a Žabovřesky.

Původně nahlášené přepadení dvou dívek se sexuálním podtextem se stalo ve čtvrtek 12. května. Jednu z dívek, které ještě nebylo 15 let, pachatel přepadl v chodbě panelového domu, druhou přímo na ulici. Po zveřejnění v médiích se policistům přihlásily další dvě napadené dívky. Všechny čtyři se napadení ubránily.

Pachatel postupoval stejným způsobem. K dívce přistoupil, nabízel jí sexuální praktiky a peníze, když odmítla, chytil je zezadu a osahával. "Všechny napadené dívky se bránily a křičely o pomoc, ve dvou případech koply toho pachatele do intimních míst, což pachatele rozrušilo, lekl se a z místa utekl," řekl kriminalista Jaromír Komenda.

Policie zahájila rozsáhlé pátrání. "Prověřovali jsme kamerové záznamy z míst skutků a díky tomu se nám podařilo zjistit vozidlo, se kterým se pohyboval pachatel," uvedl Komenda. Jedna z dívek pak podezřelého bezpečně poznala. Čtyřiatřicetiletého muže policie zadržela minulý týden ve středu, k činům se doznal.

Policie žádá případné další oběti, aby se přihlásily na tísňovou linku 158.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy