Brněnská policie pátrá po muži, který se pokusil znásilnit dvě dívky

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 5. 2016 14:49
Policie pátrá po asi pětadvacetiletém muži, který se v Brně pokusil znásilnit dvě dívky, z nichž jedna byla nezletilá. Jednu dívku muž přepadl přímo na ulici, druhou na chodbě panelového domu. Útočníka dívky popsaly jako 180 centimetrů vysokého, bílé pleti, hovořícího česky. Měl krátké, asi dva centimetry dlouhé vlasy, na sobě bílé tričko s krátkým rukávem, rifle. Pachatel na dívky zaútočil zezadu, v obou případech se to obešlo bez zranění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Brno - Policie v Brně řeší dva pokusy o znásilnění. Jedna z dívek byla nezletilá, druhou útočník přepadl přímo na ulici. "Policie hledá asi 25letého muže," upřesnila policejní mluvčí Štěpánka Komárová.

Přepadení dvou dívek se sexuálním podtextem se stalo ve čtvrtek v dopoledních hodinách. "Jedna z dívek byla nezletilá a neznámý pachatel ji přepadl v chodbě panelového domu. Druhou dívku, která je blízká věku mladistvému, přepadl přímo na ulici," uvedla Komárová.

Obě popsaly útočníka jako zhruba pětadvacetiletého muže, 180 centimetrů vysokého, bílé pleti, hovořícího česky. Měl krátké, asi dva centimetry dlouhé vlasy, na sobě bílé tričko s krátkým rukávem, rifle. Pachatel na dívky zaútočil zezadu, v obou případech se to obešlo bez zranění. Obě dívky se ubránily. "Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování ještě nemůžeme blíže specifikovat lokalitu, kde se to stalo," řekla mluvčí.

Komárová zároveň vyzvala dívky a ženy, aby byly velmi opatrné a jakékoliv podezřelé chování v jejich blízkosti oznámily.

Neznámého muže se zatím nepodařilo zadržet. Policie proto žádá veřejnost k poskytnutí jakýchkoliv informaci k popisu muže nebo k jeho pohybu, a to na linku 158 nebo na kterékoliv služebně.

 

Právě se děje

Další zprávy