Jihlavský youtuber skončil kvůli videu před soudem. Za urážky dostal roční podmínku

Domácí Domácí
30. 3. 2017 18:17
Dvaadvacetiletý youtuber s přezdívkou Pstruh103 skončil kvůli videu, v němž vulgárně kritizuje psychologickou poradnu, před soudem. Ten mu vyměřil roční podmínku. Na případ upozornil Jihlavský deník. Ve svém videu muž uráží psycholožku Petru Yanumu Wolf, která má vlastní klinickou praxi, kde mimo jiné vede i tzv. vaginální terapii. Vyjadřuje se o ní nespočtem vulgárních výrazů a uráží nejen jí, ale i ženy jako takové.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Jihlava - Dvaadvacetiletý youtuber Petr Jelínek z Jihlavy dostal u soudu roční podmínku za své urážlivé video směřované proti psycholožce Petře Yamuně Wolf. Napsal to Jihlavský deník.

Jelínek, který na serveru YouTube působí pod přezdívkou Pstruh103, natočil video o psychologické praxi Petry Yamuny Wolf, která v ní mimo jiné provozuje vaginální terapie. Ve videu ji označil několika nadmíru vulgárními výrazy, protože se mu její služby, které nabízí, zdály předražené. Kromě jiného ji označil za zlodějku a šamanku, jejíž byznys je nelegální. Video vidělo na internetu více než čtyři tisíce lidí.

Psycholožka youtubera zažalovala a požadovala po něm odškodné za ušlý zisk 700 tisíc korun. Vlivem jeho videa totiž přišla o několik klientek.

Zmíněnou částku sice soudce poškozené nepřiřkl, Jelínka však odsoudil k šesti měsícům s podmínkou na jeden rok za výtržnictví. Obviněný připustil že svou kritiku přehnal a uvedl, že svůj příspěvek už z internetu stáhl. Podle svých slov se od té doby snaží svůj slovník ve videích mírnit.

Soudce uvedl, že každý má právo, vyjádřit svůj názor, Jelínkův způsob však považuje za hrubou neslušnost a urážku nejen zmíněné psycholožky, ale i žen jako takových. Zmíněným chováním se podle soudce Jelínek dopustil jednání za hranou zákona, které je děsivým příkladem nekulturnosti a špatný příklad pro mládež, napsal Deník.

Rozsudek zatím není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy