Desítky popadaných stromů i větví. Dopravu na Vysočině komplikuje silný vítr

ČTK ČTK
9. 1. 2018 9:44
Výstraha před silným větrem platí podle meteorologů do úterních 20:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje

Jihlava - Dopravu na Vysočině ztěžuje silný vítr a padající stromy a větve. Situace se začala zhoršovat okolo 04:00. Hasiči měli do 08:00 kvůli počasí skoro 50 výjezdů, nejčastěji zatím zasahovali na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku.

"Ve dvou případech padající stromy poškodily projíždějící vozidla, nikdo v nich nebyl zraněn," řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Výstraha před silným větrem platí podle meteorologů do úterních 20:00.

"Od dnešního časného rána jsme přijali deset oznámení od řidičů, že na komunikaci popadaly stromy nebo silně větve, a místa jsou tak průjezdná se zvýšenou opatrností," uvedla Čírtková krátce před 08:30.

Časně ráno spadl strom před jedoucí autobus u obce Horní Dubenky na Jihlavsku. Další strom spadl na osobní auto u Sněžného na Žďársku.

"Výjezdy pořád pokračují. Zatím bylo vše bez zranění osob," doplnila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Teploty v kraji jsou nad nulou, silnice byly ráno holé a vlhké. Přes den bude podle meteorologů oblačno. Místy se mohou vyskytovat mlhy. Ojedinělé mrholení se večer a v noci změní na déšť. Nejvyšší teploty vystoupají ke čtyřem až sedmi stupňům Celsia. Vítr bude vanout rychlostí okolo 40 kilometrů v hodině a v nárazech až 90 kilometrů.

 

Právě se děje

Další zprávy