Stíhaná úřednice na policii promluvila, nemusí do vazby

Radek Nohl Radek Nohl
9. 7. 2012 21:51
Druhým člověkem, který po zatýkání v dotačním úřadu skončil ve vazbě, je šéf oddělení
Foto: ROP Severozápad

Ústí nad Labem - Druhou osobou, která po policejním zásahu v budově Úřadu Regionální rady Severozápad skončila ve vazbě, je vedoucí oddělení vnitřních věcí Jan Martinovský.

Společně s ním poslal ústecký soud do vazební věznice již ve středu i bývalého ředitele úřadu Petra Kušnierze.

"Další dvě osoby budou stíhány na svobodě," řekla Aktuálně.cz náměstkyně ústeckého krajského státního zástupce Lenka Bradáčová.

Jedná se o vedoucí územního odboru Irenu Kotlanovou a zástupce mosteckého hotelu Cascade, který žádal o 16milionovou dotaci. Všechny policisté zadrželi a následně obvinili již v úterý dopoledne.

Kotlanovou podle informací Aktuálně.cz před vazbou zřejmě zachránilo, že začala na policejním výslechu mluvit.

"Vím, že na ni vazba uvalena nebyla," řekl ředitel úřadu Pavel Karel Markvart.

Podle něj oba jeho úředníci v současné době čerpají dovolenou. Kotlanová by se však podle informací Aktuálně.cz již v úterý měla vrátit do úřadu.

Jejich zatčení má souviset se dvěma zakázkami na opravu hotelů, rekonstrukcí silnice z Loun do Ročova a s propagací rekultivovaných dolů.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na policejní akci na severu Čech pište zde.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Írán zařadil odcházejícího prezidenta USA Trumpa a několik členů jeho administrativy na svůj sankční seznam za "terorismus a spáchání nelidských činů"

Írán zařadil odcházejícího amerického prezidenta Donalda Trumpa a několik členů jeho administrativy na svůj sankční seznam za "terorismus a spáchání nelidských činů". Informovala o tom dnes agentura Reuters s tím, že jde spíše o symbolický krok.

Sankce předpokládají zadržení jakéhokoli majetku dotyčných v Íránu, přičemž není známo, že by některý z vrcholných amerických představitelů v Íránu nějaký majetek měl. Země neudržují diplomatické styky od začátku 80. let a Trumpova administrativa od roku 2018 na Írán uvalovala sankce značně poškozující íránskou ekonomiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy