Obžalovaný exšéf úřadu statisícové odstupné nedostane

Radek Nohl Radek Nohl
21. 9. 2011 14:10
Kušnierz chtěl být propuštěn z vazby. Ústecký soud ale jeho žádost opět zamítl

Ústí nad Labem - Bývalý ředitel Úřadu regionální rady Severozápad Petr Kušnierz, kterého policie viní z podílu na zneužití peněz z evropských fondů, nedostane na odstupném ani korunu.

Rozhodl o tom dočasný ředitel úřadu Jiří Červinka.

"Nedostane odstupné žádné, nemá na něj ze zákona nárok," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí úřadu Marcela Klíchová.

Původně se přitom mluvilo o tom, že s výpovědí dostane Kušnierz i odchodné ve výši pěti platů. Tedy zhruba 300 tisíc korun. Na posledním zasedání výboru regionální rady to podle informací Aktuálně.cz navrhoval jeden z politiků.

Zastupitelé z Ústeckého a Karlovarského kraje zastoupeny zejména ODS a ČSSD se na tom ale nakonec neshodli.

Obžalovaný exředitel úřadu zůstane ve vazbě

Teď ale není jasné, zda Kušnierz v budoucnu nebude na úřadu pracovat na jiné pozici. Ředitel mu údajně jiné místo nabídne. Otázkou zůstává, jestli tuto nabídku přijme.

Vrátí se ještě někdy Kušnierz do úřadu regionální rady?
Vrátí se ještě někdy Kušnierz do úřadu regionální rady? | Foto: ROP Severozápad

"S největší pravděpodobností bude propuštěn," odpověděla Klíchová na dotaz, zda se z Kušnierze nestane řadový úředník.  

Kušnierz je více než šest měsíců ve vazbě. Až do začátku září byl na neplaceném volnu. Před několika dny se ale nechal na vlastní žádost z funkce odvolat.

Chtěl být propuštěn z vazby. "Jeho žádost ale byla zamítnuta," řekla Aktuálně.cz náměstkyně ústeckého krajského státního zástupce Lenka Bradáčová.

Podle dostupných informací hrozí Kušnierzovi v současné době pět až dvanáct let vězení. Údajně na smyšlených projektech připravil regionální radu společně s komplici o desítky milionů korun.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 55 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy