Mimořádná zpráva

Obžalovaný exšéf úřadu statisícové odstupné nedostane

Radek Nohl Radek Nohl
21. 9. 2011 14:10
Kušnierz chtěl být propuštěn z vazby. Ústecký soud ale jeho žádost opět zamítl

Ústí nad Labem - Bývalý ředitel Úřadu regionální rady Severozápad Petr Kušnierz, kterého policie viní z podílu na zneužití peněz z evropských fondů, nedostane na odstupném ani korunu.

Rozhodl o tom dočasný ředitel úřadu Jiří Červinka.

"Nedostane odstupné žádné, nemá na něj ze zákona nárok," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí úřadu Marcela Klíchová.

Původně se přitom mluvilo o tom, že s výpovědí dostane Kušnierz i odchodné ve výši pěti platů. Tedy zhruba 300 tisíc korun. Na posledním zasedání výboru regionální rady to podle informací Aktuálně.cz navrhoval jeden z politiků.

Zastupitelé z Ústeckého a Karlovarského kraje zastoupeny zejména ODS a ČSSD se na tom ale nakonec neshodli.

Obžalovaný exředitel úřadu zůstane ve vazbě

Teď ale není jasné, zda Kušnierz v budoucnu nebude na úřadu pracovat na jiné pozici. Ředitel mu údajně jiné místo nabídne. Otázkou zůstává, jestli tuto nabídku přijme.

Vrátí se ještě někdy Kušnierz do úřadu regionální rady?
Vrátí se ještě někdy Kušnierz do úřadu regionální rady? | Foto: ROP Severozápad

"S největší pravděpodobností bude propuštěn," odpověděla Klíchová na dotaz, zda se z Kušnierze nestane řadový úředník.  

Kušnierz je více než šest měsíců ve vazbě. Až do začátku září byl na neplaceném volnu. Před několika dny se ale nechal na vlastní žádost z funkce odvolat.

Chtěl být propuštěn z vazby. "Jeho žádost ale byla zamítnuta," řekla Aktuálně.cz náměstkyně ústeckého krajského státního zástupce Lenka Bradáčová.

Podle dostupných informací hrozí Kušnierzovi v současné době pět až dvanáct let vězení. Údajně na smyšlených projektech připravil regionální radu společně s komplici o desítky milionů korun.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 52 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy