Litvínov půjde do karantény, tvrdila žena v poplašné zprávě. Teď jí hrozí osm let

ČTK ČTK
25. 3. 2020 12:32
Osmatřicetiletá žena poslala hlasovou zprávu, že Litvínov na Mostecku bude v karanténě. Za šíření poplašné zprávy v době nouzového stavu ji už policisté obvinili, hrozí jí až osm let vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

Obviněná žena z Litvínova podle kriminalistů vytvořila minulý týden na svém mobilu hlasovou zprávu o tom, že má informaci o zásahu policie a hygieniků v litvínovské restauraci a že je pravděpodobné, že celý Litvínov bude v karanténě. "Tuto hlasovou zprávu měla poslat přes messenger zatím neustanovené ženě a také kamarádce, která ji měla přeposlat dalším osobám," uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Žena tak podle policie úmyslně způsobila vážné znepokojení obyvatel tím, že šířila nepravdivou informaci. "Případ je nadále v šetření mosteckých kriminalistů, a proto nelze zveřejnit další podrobnosti," řekla mluvčí. Stíhaná je vyšetřována na svobodě. Za takové jednání může soud uložit v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dva roky až osm let. Trestní odpovědnost dalších zúčastněných se nadále prověřuje.

V době nouzového stavu se protiprávní jednání postihuje přísněji. Za krádež tak hrozí až osmiletý trest muži a ženě, kteří kradli čokolády na Mostecku. Třiadvacetiletá žena z Mostu v supermarketu podle policie odcizila čokolády za 599 korun. Ještě v obchodě je ukryla do nákupní tašky a poté prodejnu bez zaplacení opustila. Při odchodu ji zadrželi pracovníci ostrahy a předali policii. Už v minulosti byla za krádež potrestána a odsouzena. Vyšetřovatel ji obvinil a státnímu zástupci podal podnět k vazebnímu stíhání. Žena byla do vazební věznice eskortována.

Šestatřicetiletý muž z Mostu si zase v litvínovském obchodě vybral v oddělení s cukrovinkami čokolády, které však nezaplatil. Na místě ho zadrželi pracovníci prodejny. "Jak se ukázalo, muž už v minulosti kradl a byl potrestán nepodmíněně a z vězení se vrátil loni. Mostečan je stíhán na svobodě a i jemu za zločin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," uvedla Světláková.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy