Muž v Krkonoších v době nouzového stavu vykradl penzion a hotel

ČTK ČTK
21. 3. 2020 17:35
Trutnovská policie zatkla třicetiletého muže podezřelého z vykradení penzionu a hotelu v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Obě zařízení byla mimo provoz, sezona v Krkonoších skončila kvůli vládním opatřením v boji s koronavirem předčasně 13. března.
Pec pod Sněžkou.
Pec pod Sněžkou. | Foto: Humlnet

Muž podle policie počátkem týdne násilím vnikl do apartmánu penzionu v Peci pod Sněžkou a ukradl z něj různé oblečení, drogerii a elektroniku. V penzionu také ukradl automobil Škoda Octavia, s nímž odjel na jiné místo v Peci pod Sněžkou, kde policie auto vypátrala. Z auta pachatel ukradl nářadí, zimní oblečení, vybavení na horskou turistiku a alkohol. Celkem napáchal škodu za 85 000 korun.

Později se muž vloupal do hotelu, kde přespal a vypil nápoje a alkohol za téměř 1000 korun, uvedli policisté. Z hotelu pak chtěl odjet čtyřkolkou v hodnotě 400 000 korun. "To už mu ale překazili policisté, kteří ho ve čtvrtek zadrželi. Muž skončil v policejní cele," uvedl mluvčí policie Lukáš Vincenc.

Úřady muže viní z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a z porušování domovní svobody. Okresní soud v Trutnově v sobotu rozhodl, že pachatel bude dál stíhán na svobodě. Přihlédl k tomu, že dosud nebyl trestán. Muž ale loupil v době nouzového stavu státu, takže mu v případě odsouzení hrozí přísnější trest až osmi let vězení.

VIDEO: Nouzový stav v Česku. 

Vláda vyhlásila nouzový stav od 12. března od 14:00. Trvat bude 30 dní. Od pátečních 06:00 zakáže do odvolání akce s účastí přesahující 30 lidí. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy