Litvínov půjde do karantény, tvrdila žena v poplašné zprávě. Teď jí hrozí osm let

ČTK ČTK
25. 3. 2020 12:32
Osmatřicetiletá žena poslala hlasovou zprávu, že Litvínov na Mostecku bude v karanténě. Za šíření poplašné zprávy v době nouzového stavu ji už policisté obvinili, hrozí jí až osm let vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

Obviněná žena z Litvínova podle kriminalistů vytvořila minulý týden na svém mobilu hlasovou zprávu o tom, že má informaci o zásahu policie a hygieniků v litvínovské restauraci a že je pravděpodobné, že celý Litvínov bude v karanténě. "Tuto hlasovou zprávu měla poslat přes messenger zatím neustanovené ženě a také kamarádce, která ji měla přeposlat dalším osobám," uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Žena tak podle policie úmyslně způsobila vážné znepokojení obyvatel tím, že šířila nepravdivou informaci. "Případ je nadále v šetření mosteckých kriminalistů, a proto nelze zveřejnit další podrobnosti," řekla mluvčí. Stíhaná je vyšetřována na svobodě. Za takové jednání může soud uložit v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dva roky až osm let. Trestní odpovědnost dalších zúčastněných se nadále prověřuje.

V době nouzového stavu se protiprávní jednání postihuje přísněji. Za krádež tak hrozí až osmiletý trest muži a ženě, kteří kradli čokolády na Mostecku. Třiadvacetiletá žena z Mostu v supermarketu podle policie odcizila čokolády za 599 korun. Ještě v obchodě je ukryla do nákupní tašky a poté prodejnu bez zaplacení opustila. Při odchodu ji zadrželi pracovníci ostrahy a předali policii. Už v minulosti byla za krádež potrestána a odsouzena. Vyšetřovatel ji obvinil a státnímu zástupci podal podnět k vazebnímu stíhání. Žena byla do vazební věznice eskortována.

Šestatřicetiletý muž z Mostu si zase v litvínovském obchodě vybral v oddělení s cukrovinkami čokolády, které však nezaplatil. Na místě ho zadrželi pracovníci prodejny. "Jak se ukázalo, muž už v minulosti kradl a byl potrestán nepodmíněně a z vězení se vrátil loni. Mostečan je stíhán na svobodě a i jemu za zločin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," uvedla Světláková.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Spor o pozemky u Dukelských kasáren v Opavě skončí. Začne výstavba bytů

Spor spojený s prodejem areálu Dukelských kasáren v Opavě skončí. Firma, která neuspěla se svou nabídkou ve veřejné soutěži, navrhla opavskému magistrátu smír. Město na něj chce přistoupit. Výstavbě bytových domů na pozemcích, které v minulosti desetiletí využívala armáda, tam nebude nic bránit. 

"V září loňského roku zastupitelé schválili prodej části bývalých Dukelských kasáren. Město pak uzavřelo kupní smlouvu s firmou JTA exclusive Ostrava, která za pozemky nabídla 51 milionů a zavázala se, že na přibližně 3,8 hektaru postaví 16 bytových domů se zhruba 300 novými byty," uvedla. Neúspěšný zájemce, teplická společnost JTH Holding, se ale obrátila na soud, rozhodnutí zpochybnila a domáhala se zneplatnění smlouvy.

Aktualizováno před 45 minutami

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela odpoledne nehoda několika osobních aut. Hasiči museli jednoho zraněného vyprostit, vrtulník ho převezl do nemocnice. Dalšího zraněného převezla do nemocnice sanitka, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Podle Kerekové se na dálnici srazila čtyři osobní vozidla, policie ale hovoří o pěti osobních vozech. Podle prvních informací přitom mělo jít pouze o dva vozy. Situaci na místě komplikovalo to, že jedno z aut převáželo šest psů, kteří se po nehodě rozutekli. Hasičům se je už podařilo zajistit a umístit do připravených kotců. "Psi dostali vodu a čekají na převzetí," řekla Kereková.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy