reklama
 
 

Lidovému domu se nezamlouvá billboard mostecké ČSSD

14. 9. 2010 18:20
Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? ptá se na billboardu lídr kandidátky

Most - Vedení ČSSD chce po mostecké organizaci, aby odstranila kontroverzní billboard s mosteckým lídrem Karlem Novotným.

Je na něm použitý slogan: "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla."

Úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka uvedl, že i když použité heslo není zaměřeno agresivně a výslovně na nikoho neútočí, stalo se předmětem kontroverzní interpretace a vede k polarizujícím a zjednodušeným závěrům.

O tom, co s billboardem bude, mostečtí sociální demokraté rozhodnou do středy.

Billboard neútočí na Romy, brání se z Mostu

Sobotka v tiskovém prohlášení uvedl, že ČSSD vždy hájila a hájí sociálně demokratické hodnoty rovných práv a rovných příležitostí a také politiku integrace sociálně vyloučených skupin občanů.

"Takový postup upřednostňuje před zjednodušujícími řešeními, založenými na nebezpečném populismu, represi a rozdělování společnosti," uvedl.

Předseda mostecké organizace Lubomír Holý ČTK řekl, že on osobně bude hlasovat pro to, aby billboard na svém místě i nadále zůstal. Uvedl, že v žádném případě neútočí na Romy nebo nějakou národnostní menšinu. "Jestli si to tak někdo vykládá, je to jeho výklad," prohlásil.

Podle něho mostečtí sociální demokraté pouze chtějí, aby všichni měli stejné podmínky. Za jednu z věcí, která je prý k sloganu přiměla, bylo loňské snížení nájmů pro obyvatele Chanova. Letos v létě mostecká radnice snížení zrušila, protože místo očekávaného snížení dluhů na nájemném začala jejich výše růst ještě rychleji.

autor: ČTK | 14. 9. 2010 18:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama