Chomutovská exprimátorka Řápková vystoupila z ODS

ČTK ČTK
21. 1. 2014 15:17
Řápková svým odchodem ze strany definitivně ukončila svou politickou dráhu.
Ivana Řápková, primátorka Chomutova
Ivana Řápková, primátorka Chomutova | Foto: Ondřej Besperát

Chomutov - Bývalá poslankyně a exprimátorka Chomutova Ivana Řápková v pátek vystoupila z ODS. Své členství ukončila kvůli dlouhodobým neshodám uvnitř strany, napsal v úterý Chomutovský deník.

"Mé názory jsou odlišné od názorů dalších lidí v ODS," řekla listu Řápková. "Někteří v ODS pořád nepochopili, že nemá cenu neustále bojovat mezi sebou. A jestli to ta parta nepochopí, tak skončí celá strana," uvedla.

Řápková potvrdila, že svým odchodem z ODS definitivně ukončila svoji politickou dráhu. "Vždycky jsem podnikala, věnovala jsem se ekonomickému poradenství. A když jsem skončila ve Sněmovně, pokračuji v tom dál," řekla ke svému současnému profesnímu uplatnění.

Řápková: Necítím soudržnost uvnitř regionálního sdružení strany

Dodala, že veřejně činnou osobou přestala být po loňském rozpuštění Poslanecké sněmovny. "Tím, že jsem vystoupila z ODS, se pro mě v podstatě nic nemění," podotkla. O další politické kariéře teď neuvažuje.

Svůj postoj k ODS, jejíž členkou byla od roku 1997, Řápková naznačila už v září, když za stranu odmítla kandidovat do předčasných parlamentních voleb. Své rozhodnutí tehdy zdůvodnila tím, že necítí soudržnost uvnitř regionálního sdružení strany.

V roce 1998 Řápková kandidovala ve volbách do místní samosprávy a byla zvolena členkou rady města Chomutova. V roce 2002 byla zvolena starostkou města. Od 1. července 2007, kdy se Chomutov stal statutárním městem, byla jeho primátorkou, a to do října roku 2010.

Od května roku 2010 do srpna 2013 vykonávala mandát poslankyně Parlamentu České republiky za Ústecký kraj.

V době, kdy vyšla najevo aféra kolem nestandardního získávání titulů na plzeňské právnické fakultě, Řápkové hrozilo, že přijde o magisterský titul, který tu získala. Vedení právnické fakulty však v roce 2011 řízení s ní a dalšími absolventy zastavilo. Neprokázalo se totiž pochybení z jejich strany.

Kvůli výrokům zpochybňujícím její studium podala Řápková na Západočeskou univerzitu žalobu, po personálních změnách ve vedení školy ji ale stáhla.

 

Právě se děje

před 41 minutami

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy