Chomutovská exprimátorka Řápková vystoupila z ODS

ČTK ČTK
21. 1. 2014 15:17
Řápková svým odchodem ze strany definitivně ukončila svou politickou dráhu.
Ivana Řápková, primátorka Chomutova
Ivana Řápková, primátorka Chomutova | Foto: Ondřej Besperát

Chomutov - Bývalá poslankyně a exprimátorka Chomutova Ivana Řápková v pátek vystoupila z ODS. Své členství ukončila kvůli dlouhodobým neshodám uvnitř strany, napsal v úterý Chomutovský deník.

"Mé názory jsou odlišné od názorů dalších lidí v ODS," řekla listu Řápková. "Někteří v ODS pořád nepochopili, že nemá cenu neustále bojovat mezi sebou. A jestli to ta parta nepochopí, tak skončí celá strana," uvedla.

Řápková potvrdila, že svým odchodem z ODS definitivně ukončila svoji politickou dráhu. "Vždycky jsem podnikala, věnovala jsem se ekonomickému poradenství. A když jsem skončila ve Sněmovně, pokračuji v tom dál," řekla ke svému současnému profesnímu uplatnění.

Řápková: Necítím soudržnost uvnitř regionálního sdružení strany

Dodala, že veřejně činnou osobou přestala být po loňském rozpuštění Poslanecké sněmovny. "Tím, že jsem vystoupila z ODS, se pro mě v podstatě nic nemění," podotkla. O další politické kariéře teď neuvažuje.

Svůj postoj k ODS, jejíž členkou byla od roku 1997, Řápková naznačila už v září, když za stranu odmítla kandidovat do předčasných parlamentních voleb. Své rozhodnutí tehdy zdůvodnila tím, že necítí soudržnost uvnitř regionálního sdružení strany.

V roce 1998 Řápková kandidovala ve volbách do místní samosprávy a byla zvolena členkou rady města Chomutova. V roce 2002 byla zvolena starostkou města. Od 1. července 2007, kdy se Chomutov stal statutárním městem, byla jeho primátorkou, a to do října roku 2010.

Od května roku 2010 do srpna 2013 vykonávala mandát poslankyně Parlamentu České republiky za Ústecký kraj.

V době, kdy vyšla najevo aféra kolem nestandardního získávání titulů na plzeňské právnické fakultě, Řápkové hrozilo, že přijde o magisterský titul, který tu získala. Vedení právnické fakulty však v roce 2011 řízení s ní a dalšími absolventy zastavilo. Neprokázalo se totiž pochybení z jejich strany.

Kvůli výrokům zpochybňujícím její studium podala Řápková na Západočeskou univerzitu žalobu, po personálních změnách ve vedení školy ji ale stáhla.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy