reklama
 
 

Vysoký úředník ŘSD nepřiznal 15 milionů. Dostal pokutu

14. 8. 2013 10:28
V majetkovém přiznání jsou nesrovnalosti třeba v případě Nestrašilovy vily v Černošicích.

Praha - Městský úřad v Černošicích potrestal pokutou vysoce postaveného úředníka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Václava Nestrašila za nepřiznané transakce ve výši zhruba 15 milionů korun.

Výši pokuty úřad nezveřejnil. Informuje o tom server lidovky.cz. V majetkovém přiznání jsou podle serveru nesrovnalosti například v případě Nestrašilovy nové vily v Černošicích.

Nestrašil, který je ředitelem úseku provozovatele elektronického mýta ŘSD, porušil podle Lidovek zákon o střetu zájmů dvakrát. Neodevzdal některá majetková přiznání v předepsané lhůtě a v prohlášení "uvedl zjevně nepřesné, neúplné nebo nepravdivé údaje".

"Pan Nestrašil byl uznán vinným z přestupku, jenž mu byl kladen za vinu, a byla mu uložena sankce ve formě pokuty v obvyklé výši," řekla serveru Ivana Etlíková z Městského úřadu v Černošicích. Podle zákona hrozí za takový prohřešek pokuta až 50 tisíc korun.

Ředitelství silnic a dálnic o dalším potrestání Nestrašila neuvažuje. "Tento způsob řešení je plně v souladu se zákonem a já jej považuji za dostatečný. Za sebe pak mohu říci, že pan ředitel Nestrašil moji důvěru neztratil a nemám důvod vůči jeho osobě vyvozovat další postihy," řekl serveru šéf ŘSD David Čermák již dříve.

autor: ČTK | 14. 8. 2013 10:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama