V hotelu v Černošicích opět hořelo, sedm zraněných

ČTK ČTK
8. 2. 2013 19:17
Jedná se o druhý požár v hotelu Kazín za poslední dva týdny, hořet začalo v podkroví
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Černošice - V hotelu Kazín v Černošicích u Prahy v pátek odpoledne vypukl požár v podkrovním pokoji. Zraněno bylo sedm lidí, kteří byli hospitalizováni v Praze.

Informoval o tom šéf krajských hasičských vyšetřovatelů požárů Libor Pospíšil. Hasiči už dostali požár pod kontrolu a dohašují jej. V hotelu hořelo podruhé za poslední dva týdny.

Podle mluvčí krajských hasičů Lenky Kostkové začalo hořet kolem čtyř hodin odpoledne. Objekt, který funguje jako ubytovna, byl celý zakouřený. Hořelo v pokoji v podkroví.

K ohni jelo pět hasičských jednotek, které ho dostaly pod kontrolu za hodinu a půl. Podle Pospíšila byla většina obyvatel hotelu mimo budovu už při příjezdu hasičů. Museli ale pomáhat zhruba deseti lidem, kteří před požárem utekli na střechu.

"Na místě bylo sedm zraněných včetně dvou hasičů," dodal Pospíšil. Počet zraněných potvrdila i mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

"Šest lidí se nadýchalo kouře, jeden byl poraněn na horních končetinách. Nikdo z nich nebyl ve vážném stavu," uvedla Janečková.

Příčiny požáru se teprve budu zjišťovat, nebyly vyčísleny ani škody. Musí se počkat až se oheň dohasí, objekt vyvětrá a zkontroluje termokamerou. Podle Kostkové budou hotel celou noc hlídat dobrovolní hasiči.

Ve stejném hotelu hořelo také před dvěma týdny. Požár si tehdy vyžádal evakuaci 28 lidí. Záchranáři jich 17 ošetřili a pět odvezli do nemocnice.

 

Právě se děje

Další zprávy