reklama
 
 

V Černošicích hořel hotel. 4 lidé jsou ve vážném stavu

24. 1. 2013 12:21
V hotelu Kazín v Černošicích u Prahy vypukl požár, který si vyžádal evakuaci 28 lidí

Černošice - V hotelu Kazín v Černošicích u Prahy ve středu ráno vypukl požár, který si vyžádal evakuaci 28 lidí.

Záchranáři podle mluvčí Terezy Janečkové na místě ošetřili celkem 17 lidí, pět z nich odvezli do pražské motolské nemocnice.

Příčinu požáru vyšetřovatelé zjišťují, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Mluvčí nemocnice Pavlína Danková uvedla, že z pěti přijatých jsou čtyři ve vážném stavu.

Událost byla hlášena kolem 06:30. "Objekt byl celý zadýmený, hořelo v pokoji v prvním patře," uvedla Kostková. Hasiči evakuovali hosty pomocí automobilového žebříku a vyváděcích masek.

Dva lidé byli podle Kostkové v bezvědomí, hasiči zachránili i jednoho psa. Janečková potvrdila, že stav několika lidí byl vážný. "Jednalo se u nich o otravu oxidem uhelnatým," uvedla.

"Tři lidé jsou na jednotce intenzivní péče, jeden na ARO a jeden je na standardním pokoji. Lékařský tým provádí komplexní vyšetření, podle jeho výsledků stanoví další postup léčby. Vzhledem k otravě zplodinami připadá v úvahu využití barokomory," řekla mluvčí motolské nemocnice.

Před 07:30 hasiči dostali plameny pod kontrolu a po 08:00 požár zcela zlikvidovali.

Starosta Filip Kořínek řekl, že hotel funguje spíše jako ubytovna, to znamená, že hosté v něm pobývají delší dobu. Radnice podle něj evakuovaným lidem zajistila náhradní přístřeší.

"Bude potřeba, aby tu budovu prověřil stavební úřad, aby se zjistilo, kdy se ti lidé budou moci vrátit," dodal.

autor: ČTK | 24. 1. 2013 12:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama