V Černošicích hořel hotel. 4 lidé jsou ve vážném stavu

ČTK ČTK
24. 1. 2013 12:21
V hotelu Kazín v Černošicích u Prahy vypukl požár, který si vyžádal evakuaci 28 lidí
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Černošice - V hotelu Kazín v Černošicích u Prahy ve středu ráno vypukl požár, který si vyžádal evakuaci 28 lidí.

Záchranáři podle mluvčí Terezy Janečkové na místě ošetřili celkem 17 lidí, pět z nich odvezli do pražské motolské nemocnice.

Příčinu požáru vyšetřovatelé zjišťují, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Mluvčí nemocnice Pavlína Danková uvedla, že z pěti přijatých jsou čtyři ve vážném stavu.

Událost byla hlášena kolem 06:30. "Objekt byl celý zadýmený, hořelo v pokoji v prvním patře," uvedla Kostková. Hasiči evakuovali hosty pomocí automobilového žebříku a vyváděcích masek.

Dva lidé byli podle Kostkové v bezvědomí, hasiči zachránili i jednoho psa. Janečková potvrdila, že stav několika lidí byl vážný. "Jednalo se u nich o otravu oxidem uhelnatým," uvedla.

"Tři lidé jsou na jednotce intenzivní péče, jeden na ARO a jeden je na standardním pokoji. Lékařský tým provádí komplexní vyšetření, podle jeho výsledků stanoví další postup léčby. Vzhledem k otravě zplodinami připadá v úvahu využití barokomory," řekla mluvčí motolské nemocnice.

Před 07:30 hasiči dostali plameny pod kontrolu a po 08:00 požár zcela zlikvidovali.

Starosta Filip Kořínek řekl, že hotel funguje spíše jako ubytovna, to znamená, že hosté v něm pobývají delší dobu. Radnice podle něj evakuovaným lidem zajistila náhradní přístřeší.

"Bude potřeba, aby tu budovu prověřil stavební úřad, aby se zjistilo, kdy se ti lidé budou moci vrátit," dodal.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy