Úmrtí pacienta v Nymburku bylo chybou jednotlivce, lékař přehlédl závažnou věc, tvrdí nemocnice

ČTK ČTK
18. 1. 2017 18:36
Úmrtí pacienta v Nemocnici Nymburk, kvůli kterému policie obvinila tři lékaře, bylo podle nemocnice způsobeno chybou jednotlivce. Vnitřní vyšetřování neprokázalo zásadní nedostatky v systému péče, sdělila mluvčí Nemocnice Nymburk Pavlína Stránská. Vedení nemocnice vypsalo výběrové řízení na primáře a další lékaře interního oddělení, podle mluvčí ale zatím nikdo propuštěn nebyl. Ošetřující lékař pacienta přehlédl, že je diabetik, a nechal ho téměř celý týden bez inzulinu, načež muž zemřel. Policie obvinila tři lékaře nemocnice z trestných činů usmrcení z nedbalosti a padělání a vystavení nepravdivých dokumentů, neboť měli po smrti pacienta zfalšovat dokumenty, aby selhání zamaskovali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy