Učitelka přežila ve škole útok nožem. Cítí se již dobře

Domácí ČTK Domácí, ČTK
30. 10. 2012 13:35
V pondělí ji v budově rakovnického gymnázia napadl student, s nímž měla mít spory
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Královehradeckého kraje

Rakovník - Učitelka rakovnického gymnázia, kterou v pondělí nožem bodl čtrnáctiletý student, by mohla být do týdne propuštěna z nemocnice.

Podle mluvčí Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích Jitky Zinke se už žena cítí dobře.

Policie však nadále nechce vyšetřování kvůli věku útočníka komentovat. Podle informací České televize se ale zatím k činu nepřiznal.

Jednašedesátiletá učitelka utrpěla při pondělním útoku v kabinetu vážné bodné zranění, vrtulník ji převezl do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích.

"Žádná operace nebyla potřeba. Nechali jsme si ji u nás na pozorování, abychom mohli sledovat vývoj jejího zdravotního stavu, ale je na tom dobře, je při vědomí, vše se vyvíjí dobře," řekla Zinke.

Podle předběžných odhadů by mohla být propuštěna z nemocnice do týdne.

Věk útočníka potvrdil v úterý mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

"Pokud policie dojde k závěru, že nezletilý skutečně čin spáchal, tak se věc odkládá a výsledný materiál je předán státnímu zástupci. Ten poté dává podnět okresnímu soudu, který následně rozhoduje o trestu. Tím může být výchovná povinnost, výchovné omezení, ochranná výchova nebo ochranné léčení. Protože to není klasický trestný čin, tak nemůže být trestně stíhán," uvedl mluvčí k obecnému postupu vyšetřování v případě nezletilého pachatele.

Podle policie se událost stala o přestávce v budově gymnázia, které chlapec navštěvuje.

Podle zdroje Aktuálně.cz obeznámeného s případem byl údajně incident vyvrcholením dlouhodobého sporu. Student si do školy přinesl kuchyňský nůž. Po napadení se čtrnáctiletý útočník zhroutil, sdělil zdroj Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy