Středočeská ODS viní náměstka hejtmana ze střetu zájmů

ČTK ČTK
30. 5. 2013 14:21
Tvrdí, že krajský úřad zaměstnává jeho známé. Semerád výhrady opozice odmítl
Středočeská ODS viní hejtmanova náměstka Marka Semeráda (ČSSD) ze střetu zájmů.
Středočeská ODS viní hejtmanova náměstka Marka Semeráda (ČSSD) ze střetu zájmů. | Foto: Středočeský kraj

Praha - Středočeská ODS viní hejtmanova náměstka Marka Semeráda (ČSSD) ze střetu zájmů.

Tvrdí, že krajský úřad zaměstnává jeho známé. Pokud tito lidé co nejdříve neodejdou, navrhnou občanští demokraté na nejbližším zasedání krajských zastupitelů Semerádovo odvolání.

Řekl to předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jan Skopeček (ODS). Semerád výhrady opozice odmítl, ODS se podle něj snaží zakrýt nedostatek věcných témat.

Skopeček prohlásil, že kraj pokračuje v personální politice, která začala za éry bývalého hejtmana Davida Ratha (ČSSD) stíhaného kvůli korupci.

Poukázal mimo jiné na angažmá Lubomíra Nymburského v Semerádově dřívějším působišti na krajském zastoupení v Bruselu nebo na dosazení někdejší Rathovy spolupracovnice Johany Novotné do funkce ekonomické náměstkyně kolínské nemocnice.

"Jsou podle nás dosazeni podle vůle Marka Semeráda, jsou to jeho blízcí spolupracovníci, jsou to lidé, se kterými měl blízké podnikatelské vztahy," míní Skopeček.

Semerád kritiku ODS odmítl

Semerád kritiku ODS odmítl a naopak uvedl, že jde o lidi, kterých si váží a jejichž práce je pro krajský úřad přínosem.

ODS kritizuje i ředitele krajského úřadu Zdeňka Štětinu kvůli přijetí Libora Cejzlara na místo koordinátora pro ekonomickou a finanční oblast.

Člověk se středoškolským vzděláním, který byl provozovatelem zastavárny, podle občanských demokratů nemá s hospodařením úřadu s rozpočtem 16 miliard korun žádné zkušenosti.

Štětina ale podotkl, že Cejzlar není vedoucím pracovníkem, ale pouze referentem.

Opozice nemá dostatek svých hlasů na to, aby případný návrh na Semerádovo odvolání prosadila. Podle Skopečka bude záležet na odpovědnosti jednotlivých zastupitelů. Nejbližší jednání středočeských zastupitelů bude 10. června.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 1 hodinou

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy