reklama
 
 

Středočeská ODS viní náměstka hejtmana ze střetu zájmů

30. 5. 2013 14:21
Tvrdí, že krajský úřad zaměstnává jeho známé. Semerád výhrady opozice odmítl

Praha - Středočeská ODS viní hejtmanova náměstka Marka Semeráda (ČSSD) ze střetu zájmů.

Tvrdí, že krajský úřad zaměstnává jeho známé. Pokud tito lidé co nejdříve neodejdou, navrhnou občanští demokraté na nejbližším zasedání krajských zastupitelů Semerádovo odvolání.

Řekl to předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jan Skopeček (ODS). Semerád výhrady opozice odmítl, ODS se podle něj snaží zakrýt nedostatek věcných témat.

Skopeček prohlásil, že kraj pokračuje v personální politice, která začala za éry bývalého hejtmana Davida Ratha (ČSSD) stíhaného kvůli korupci.

Poukázal mimo jiné na angažmá Lubomíra Nymburského v Semerádově dřívějším působišti na krajském zastoupení v Bruselu nebo na dosazení někdejší Rathovy spolupracovnice Johany Novotné do funkce ekonomické náměstkyně kolínské nemocnice.

"Jsou podle nás dosazeni podle vůle Marka Semeráda, jsou to jeho blízcí spolupracovníci, jsou to lidé, se kterými měl blízké podnikatelské vztahy," míní Skopeček.

Semerád kritiku ODS odmítl

Semerád kritiku ODS odmítl a naopak uvedl, že jde o lidi, kterých si váží a jejichž práce je pro krajský úřad přínosem.

ODS kritizuje i ředitele krajského úřadu Zdeňka Štětinu kvůli přijetí Libora Cejzlara na místo koordinátora pro ekonomickou a finanční oblast.

Člověk se středoškolským vzděláním, který byl provozovatelem zastavárny, podle občanských demokratů nemá s hospodařením úřadu s rozpočtem 16 miliard korun žádné zkušenosti.

Štětina ale podotkl, že Cejzlar není vedoucím pracovníkem, ale pouze referentem.

Opozice nemá dostatek svých hlasů na to, aby případný návrh na Semerádovo odvolání prosadila. Podle Skopečka bude záležet na odpovědnosti jednotlivých zastupitelů. Nejbližší jednání středočeských zastupitelů bude 10. června.

autor: ČTK | 30. 5. 2013 14:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama