V kauze syntetických drog policie obvinila dalšího člověka, stíhaných je už dvanáct

ČTK ČTK
26. 9. 2018 10:55
Policie v souvislosti se sérií otrav syntetickou drogou v Moravskoslezském kraji obvinila dvanáctého muže. Na šíření smrtící látky se podle policie podílel i žák základní školy, jehož trestní stíhání ale vzhledem k věku není možné. Drogou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli. Nově obviněným je jednadvacetiletý muž z Ostravy. Podezřelý podle policie počátkem září poskytl nebezpečnou psychotropní látku v obalech s nápisem BAKIBA dalším lidem. "Osmadvacetiletá žena po kouření této látky trpěla silnou nevolností a musela být ošetřena lékařem," uvedla mluvčí policie Gabriela Pokorná.
Zajištěné syntetické drogy.
Zajištěné syntetické drogy. | Foto: Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 25 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy