Policie vyšetřuje smrt muže nalezeného na posedu

ČTK ČTK
12. 4. 2014 19:39
Tělo u obce Sány na Nymbursku mohlo ležet dva měsíce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pavel Baroch

Sány (Nymbursko) - Nedaleko obce Sány na Nymbursku našli na posedu mrtvého muže. Jeho totožnost i příčinu úmrtí policisté zjišťují.

Mrtvý měl u sebe sice doklady, ale tělo bylo už v rozkladu, a tak ho nebylo možné identifikovat podle fotografie.

"Prověřujeme totožnost a byla nařízena pitva. Nějaké doklady tam byly nalezeny, ale mrtvý není k poznání, takže to bude předmětem dalšího šetření, jestli to je, nebo není on," uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Podle serveru tn.cz nic nenasvědčuje tomu, že by byl muž zabit, a nenašla se u něj ani žádná zbraň. Mrtvého podle serveru objevili myslivci při kontrole revíru, tělo mohlo být na posedu dva měsíce.

Muž měl údajně na sobě koženou bundu, košili a džíny. Myslivci vyloučili, že jde o někoho z jejich kolegů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy