Policie obvinila tři lidi kvůli smrti dvou chlapců, kteří se utopili na jezeře Lhota

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 10. 2018 19:11
Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti tři lidi v souvislosti se srpnovým utonutím dvou vietnamských chlapců na koupališti Lhota u Prahy. V případě odsouzení jim hrozí rok až šest let za mřížemi.
Jezero Lhota
Jezero Lhota | Foto: lhotajezero.cz

Lhota (u Prahy) - Policie obvinila tři lidi v souvislosti se srpnovým utonutím dvou vietnamských chlapců na koupališti Lhota u Prahy. V případě odsouzení jim hrozí rok až šest let za mřížemi, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová. Nechtěla specifikovat, zda jsou obvinění zaměstnanci koupaliště nebo návštěvníci, kteří na koupališti v osudnou dobu byli.

"Kriminalisté obvinili dvě ženy a muže z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za který jim hrozí v případě odsouzení trest ve výši až šesti let. Více podrobností v této fázi vyšetřování nebudeme sdělovat," řekla Johnová. Vyšetřování podle ní pokračuje, policie dál vyslýchá svědky.

Policii a záchranku volali návštěvníci, areál jezera Lhota nic nedělal, říká návštěvnice
1:17
Policii a záchranku volali návštěvníci, areál jezera Lhota nic nedělal, říká návštěvnice | Video: Aktu.cz

Podle čestného předsedy Česko-vietnamské společnosti Marcela Wintera se někteří příslušníci vietnamské komunity domnívají, že obviněni byli příbuzní chlapců. Kdyby byli pravomocně odsouzeni, chce pro ně Česko-vietnamská společnost žádat o prezidentskou milost. "Byli již potrestáni tím nejvyšším trestem, úmrtím obou chlapců," zdůraznil Winter.

Chlapci se na přírodním koupališti utopili 2. srpna. Ve vodě je našli potápěči asi po dvou hodinách od nahlášení, že zmizeli. Případ vyvolal velkou pozornost, neboť podle některých médií personál areálu otálel s pomocí rodičům, kteří děti hledali, matkám dětí prý nikdo nevěnoval pozornost. Ředitel areálu Robert Nedvěd to tehdy odmítl.

V neděli 5. srpna se na koupališti sešlo asi 150 lidí na pietní akci za utonulé chlapce. Kolem dřevěného kříže u lesní cesty účastníci položili květiny a svíčky. Hrála harmonika, někteří lidé tiše zpívali a podle vietnamského zvyku házeli na pietní místo hrsti rýže.

První volal policii ten areál, svědectví, která říkají, že se k tomu neměli, nejsou pravdivá, tvrdí redaktorka Respektu Ivana Svobodová. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy