Policie chytila dalšího pěstitele trávy, hrozí mu 5 let

Domácí ČTK Domácí, ČTK
19. 11. 2010 9:50
Zadržený devětadvacetiletý muž prodávala mariuhanu od roku 2007

Příbram - V policejní síti uvízl další pěstitel konopí.

Tentokrát ochránci zákona zadrželi devětadvacetiletého muže z Příbramska, který měl marihuanu pěstovat a prodávat od roku 2007.

Pří domovní prohlídce policisté našli devadesát rostlin konopí.

Podle mluvčí příbramské policie Lenky Pavlové už byl jejich majitel obviněn z nedovolené výroby a nakládání s psychotropními látkami a hrozí mu až pět let vězení.

V krátké době jde už o druhý podobný případ, kterým se příbramští policisté zabývají.

"Policisté v uplynulých dnech na Příbramsku zadrželi i řidiče, který měl v odkládacím prostoru 35 gramů marihuany. Auto navíc řídil pod vlivem amfetaminu. Na místě přišel o řidičský průkaz a hrozí mu až jeden rok vězení," dodala Pavlová.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy