Na D1 byly kvůli nehodě kolony, pro dítě letěl vrtulník

ČTK ČTK
13. 7. 2012 12:09
Provoz na dálnici u Mirošovic zkomplikovala nehoda osobního a nákladního auta
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: praha4.cz

Mirošovice - Provoz na dálnici D1 u Mirošovic zkomplikovala v pátek ráno srážka osobního a nákladního auta.

Čtyři lidé utrpěli zranění, z toho dvě děti, řekl náměstek ředitele středočeských záchranářů Petr Mach.

Ve směru na Prahu se jezdilo jedním jízdním pruhem a tvořily se kolony.

Kolize se stala před 06:30 na 21. kilometru ve směru do Prahy. Řidič kamionu podle důstojníka mirošovického dálničního oddělení vyvázl bez zranění, horší následky měla nehoda pro posádku osobního auta.

"Jedno dítě přepravila letecká záchranná služba s úrazem hlavy do pražské motolské nemocnice. Druhé dítě utrpělo lehké zranění, skončilo na chirurgii v nemocnici v Praze-Krči," uvedl Mach.

Mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková potvrdila, že přijali desetiletého chlapce, cizince, s velmi vážným poraněním hlavy.

"Leží na ARO, jeho stav je velmi vážný," řekla. Lékaři provádějí nezbytná vyšetření, aby mohli rozhodnout o dalším postupu. O zdravotním stavu druhého dítěte, jehož zranění bylo lehké, informace nejsou.

Mezi zraněnými byly i dvě ženy - jedna měla pohmožděný hrudník a druhá si stěžovala na bolesti zad. Obě záchranáři převezli do benešovské nemocnice.

Účastníkem nehody byl podle Macha také muž, kterého záchranáři odvezli do nemocnice jako doprovod. Dálnice byla opět plně průjezdná před 10:00.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy