reklama
 
 

Na D1 byly kvůli nehodě kolony, pro dítě letěl vrtulník

13. 7. 2012 12:09
Provoz na dálnici u Mirošovic zkomplikovala nehoda osobního a nákladního auta

Mirošovice - Provoz na dálnici D1 u Mirošovic zkomplikovala v pátek ráno srážka osobního a nákladního auta.

Čtyři lidé utrpěli zranění, z toho dvě děti, řekl náměstek ředitele středočeských záchranářů Petr Mach.

Ve směru na Prahu se jezdilo jedním jízdním pruhem a tvořily se kolony.

Kolize se stala před 06:30 na 21. kilometru ve směru do Prahy. Řidič kamionu podle důstojníka mirošovického dálničního oddělení vyvázl bez zranění, horší následky měla nehoda pro posádku osobního auta.

"Jedno dítě přepravila letecká záchranná služba s úrazem hlavy do pražské motolské nemocnice. Druhé dítě utrpělo lehké zranění, skončilo na chirurgii v nemocnici v Praze-Krči," uvedl Mach.

Mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková potvrdila, že přijali desetiletého chlapce, cizince, s velmi vážným poraněním hlavy.

"Leží na ARO, jeho stav je velmi vážný," řekla. Lékaři provádějí nezbytná vyšetření, aby mohli rozhodnout o dalším postupu. O zdravotním stavu druhého dítěte, jehož zranění bylo lehké, informace nejsou.

Mezi zraněnými byly i dvě ženy - jedna měla pohmožděný hrudník a druhá si stěžovala na bolesti zad. Obě záchranáři převezli do benešovské nemocnice.

Účastníkem nehody byl podle Macha také muž, kterého záchranáři odvezli do nemocnice jako doprovod. Dálnice byla opět plně průjezdná před 10:00.

autor: ČTK | 13. 7. 2012 12:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama