Na D1 byly kvůli nehodě kolony, pro dítě letěl vrtulník

ČTK ČTK
13. 7. 2012 12:09
Provoz na dálnici u Mirošovic zkomplikovala nehoda osobního a nákladního auta
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: praha4.cz

Mirošovice - Provoz na dálnici D1 u Mirošovic zkomplikovala v pátek ráno srážka osobního a nákladního auta.

Čtyři lidé utrpěli zranění, z toho dvě děti, řekl náměstek ředitele středočeských záchranářů Petr Mach.

Ve směru na Prahu se jezdilo jedním jízdním pruhem a tvořily se kolony.

Kolize se stala před 06:30 na 21. kilometru ve směru do Prahy. Řidič kamionu podle důstojníka mirošovického dálničního oddělení vyvázl bez zranění, horší následky měla nehoda pro posádku osobního auta.

"Jedno dítě přepravila letecká záchranná služba s úrazem hlavy do pražské motolské nemocnice. Druhé dítě utrpělo lehké zranění, skončilo na chirurgii v nemocnici v Praze-Krči," uvedl Mach.

Mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková potvrdila, že přijali desetiletého chlapce, cizince, s velmi vážným poraněním hlavy.

"Leží na ARO, jeho stav je velmi vážný," řekla. Lékaři provádějí nezbytná vyšetření, aby mohli rozhodnout o dalším postupu. O zdravotním stavu druhého dítěte, jehož zranění bylo lehké, informace nejsou.

Mezi zraněnými byly i dvě ženy - jedna měla pohmožděný hrudník a druhá si stěžovala na bolesti zad. Obě záchranáři převezli do benešovské nemocnice.

Účastníkem nehody byl podle Macha také muž, kterého záchranáři odvezli do nemocnice jako doprovod. Dálnice byla opět plně průjezdná před 10:00.

 

Právě se děje

před 30 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy