Kamion narazil v plné rychlosti do mostu. Řidič zahynul

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 11. 2013 15:10
Kamion zůstal zaklíněný pod mostem na silnici I/7 u Tuřan.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: REUTERS/Suzanne Plunkett

Tuřany - Při nárazu v plné rychlosti do mostního pilíře na silnici I/7 poblíž Tuřan na Kladensku zemřel řidič kamionu, který převážel osobní auta.

Nehoda se stala v sobotu kolem 6:30 ve směru na Chomutov. Silnice byla kvůli vyprošťování nákladní soupravy a vyšetřování téměř na osm hodin uzavřena.

Podle policejní mluvčí Soni Budské byl na místě soudní znalec, který se zabýval tím, jestli na kamionu nebyla technická závada. Technický stav mostu také dopoledne posuzoval statik. "Most je v pořádku," dodala Budská.

Nákladní souprava převážející devět aut je zaklíněná po mostem. "Na odstranění se stále pracuje," uvedla kolem 12:30 Budská. Řidič narazil do mostního pilíře v plné rychlosti při sjíždění ze silnice. "Lékař na místě konstatoval smrt," dodala mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Nehoda se stala na dvouproudé silnici I/7 u sjezdu na Lotouš. Na silnici I/7 navazuje rychlostní silnice R7 se čtyřmi pruhy. Tento tah je jednou z hlavních spojnic Prahy s Chomutovem a hranicemi s Německem.

Na Kladensku jde už o druhou nehodu

Druhá tragická nehoda se na stejném silničním tahu stala v sobotu před polednem, když při čelním střetu dvou osobních aut na osmém kilometru rychlostní silnice R7 u Stehelčevsi na Kladensku zemřel jeden člověk.

Nehoda si vyžádala také jednoho těžce zraněného. Provoz byl v úseku, kde se nehoda stala, zastaven, dodala Budská.

Nehoda se stala kolem 11:30. Podle Budské se auta srazila ve zúženém úseku rychlostní silnice směrem na Chomutov. Při nehodě zemřel pětačtyřicetiletý muž a těžce zraněna byla o rok mladší žena. "Příčiny nehody vyšetřujeme," dodala Budská.

Policisté také pátrají po řidičovi jednoho z havarovaných osobních aut, který z místa nehody utekl. "Je možné, že byl v šoku," uvedla Budská.

Rychlostní silnice R7 prochází v místech nehody od konce října opravou za 173 milionů korun. Rekonstrukcí projde levá strana vozovky ve směru na Prahu a mosty u Stehelčevsi a Knovíze. Doprava je při rekonstrukci převedena do pravého jízdního pásu silnice, kde se stala tragická nehoda.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy