Do trafiky někdo vhodil zápalnou láhev, škoda 2 miliony

ČTK ČTK
29. 10. 2012 13:29
Láhev v trafice v Sedlčanech vybuchla a začalo hořet. V přilehlém domě nikdo nebyl
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Pardubického kraje

Sedlčany - Zápalnou láhev vhodil v noci neznámý pachatel do trafiky v Sedlčanech na Příbramsku.

Láhev vybuchla a začalo hořet. V přilehlém domě nikdo nebyl, oheň způsobil škodu dva miliony korun. Vyšetřování požáru pokračuje, informovala mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Výbuch a následný požár byl hasičům nahlášen dnes ve 3:25. Zápalná láhev explodovala v obchodu v patrovém domě. V provozních místnostech domu v tu chvíli nikdo nebyl.

Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu ve 3:50, o deset minut později jej uhasili.

Na místě zasahoval kromě policie také pyrotechnik, doplnila mluvčí. Škoda byla stanovena na dva miliony korun, hasičům se podařilo uchránit hodnoty za další tři miliony.

Případu se věnují příbramští policisté. "Šetříme to pro obecné ohrožení a poškození cizí věci. Zjišťujeme, co bylo příčinou požáru a následné exploze v provozovnách," uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy