reklama
 
 

Automobil se třemi pasažéry sjel do rybníka

27. 10. 2012 18:04
Jeden z členů posádky zůstal pod vodou 10 minut, resuscitovalo se po telefonu

Děkanovice - Na kluzké vozovce havaroval v sobotu odpoledne vůz se třemi pasažéry v Děkanovicích na Benešovsku.  Auto skončilo v rybníce a záchrana lidí v autě se změnila v několikaminutové drama.

V době, kdy svědci nehody volali na tísňové linky, totiž byly všechny nejbližší posádky Zdravotní služby zaměstnány jinými výjezdy. K nehodě byla vyslána rychlá zdravotnická pomoc ze Zruče na Sázavou, lékař z Humpolce a z Kutné Hory a zdravotnická posádka z Kutné Hory.

Sněhová kalamita a silný vítr znemožnil přiletět vrtulníku Letecké záchranné služby z Prahy.

Nejhůře postiženým při nehodě byl muž, kterého vyprostil svědek nehody. Po telefonu ho navigovala zdravotnice záchranné služby a muži se podařilo oběť nehody resuscitovat.

"Pacient byl po deseti minutách pod hladinou v bezvědomí a nedýchal. Resuscitace byla úspěšná a zdravotníci připojili muže s vážným nitrolebním poraněním na umělou plicní ventilaci," sdělila mluvčí středočeských záchranářů Nina Seyčková.

Postiženého pak převezli do Fakultní nemocnice Motol na traumacentrum.

Další dva členy posádky utopeného auta už ošetřovali záchranáři. Ženě, kterou se rovněž podařilo po tonutí v automobilu zresucitovat, odvezli po obnovení základních životních funkcí na anesteziologicko-resuscitační oddělení do nemocnice v Benešově. Muž, kterému se podařilo z automobilu vyplavat, byl po ošetření ponechán na místě.

autor: Domácí | 27. 10. 2012 18:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama