Sokolov odložil úpravy vyhlášky o hazardu

ČTK ČTK
14. 3. 2014 10:38
Zastupitelé města se neshodli na seznamu povolených heren, podle některých nejsou pravidla pro provoz zcela jasná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Sokolov - Sokolovští zastupitelé odložili úpravy vyhlášky o hazardu. Neshodli se na tom, jestli na seznam míst, kde smí být herny provozovány, vrátí adresy, které v únoru ze seznamu vyškrtli.

Podle některých zastupitelů by město mělo pravidla pro herny upravit tak, aby byla jasná.

"Pravidla upřesníme, aby bylo jasné, za jakých podmínek herny na seznamu být mohou. Předpokládám ale, že nebudeme chtít počet heren navyšovat, ale maximálně zachovat původní počet heren," řekl starosta Zdeněk Berka (ČSSD).

Únorové škrty se dotkly problematických heren

Po únorových škrtech ve vyhlášce mohou v Sokolově být herny na jednatřiceti místech. Město z heren ročně získá do rozpočtu kolem 20 milionů korun.

Zastupitele ale oslovili zástupci heren, které byly ze seznamu vyškrtnuty, s tím, aby je na seznam opět vrátili.

Herny přitom musí splnit velmi tvrdé podmínky pro provozování. Podle deklarace, kterou s hernami město uzavřelo, musí mít například kamerové systémy a zcela odstraněnou vnější reklamu.

Ke zpřesnění podmínek provozování heren vyzval vedení města zastupitel Jiří Pöpperle (ČSSD). "Pravidla mají mouchy a je třeba se jimi znovu zabývat," uvedl.

V únoru zastupitelé ze seznamu vyškrtli pět heren, které sice podmínky deklarace plnily, ale podle městské policie jsou problematické. Ty ale mají šanci se na seznam vrátit.

Správní řízení o odnětí licence může trvat i šedesát dní

Jenže, jak upozornila vedoucí finančního odboru městského úřadu Věra Mlezivová, úřad i ministerstvo už u heren zahájily správní řízení o odnětí licence. "Správní řízení trvá ze zákona třicet dnů, v komplikovaných případech může být šedesát dnů. Pak je ještě možné se odvolat," uvedla Mlezivová.

Problémem je i to, že městský úřad rozhoduje jen o licencích pro klasické automaty, zatímco o videoloterijních terminálech rozhoduje ministerstvo financí.

Je tak možné, že i kdyby zastupitelé v dubnu některé herny na seznam povolených vrátili, budou muset o licence požádat znovu, protože mezitím o ně přijdou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 52 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy