Sokolov odložil úpravy vyhlášky o hazardu

ČTK ČTK
14. 3. 2014 10:38
Zastupitelé města se neshodli na seznamu povolených heren, podle některých nejsou pravidla pro provoz zcela jasná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Sokolov - Sokolovští zastupitelé odložili úpravy vyhlášky o hazardu. Neshodli se na tom, jestli na seznam míst, kde smí být herny provozovány, vrátí adresy, které v únoru ze seznamu vyškrtli.

Podle některých zastupitelů by město mělo pravidla pro herny upravit tak, aby byla jasná.

"Pravidla upřesníme, aby bylo jasné, za jakých podmínek herny na seznamu být mohou. Předpokládám ale, že nebudeme chtít počet heren navyšovat, ale maximálně zachovat původní počet heren," řekl starosta Zdeněk Berka (ČSSD).

Únorové škrty se dotkly problematických heren

Po únorových škrtech ve vyhlášce mohou v Sokolově být herny na jednatřiceti místech. Město z heren ročně získá do rozpočtu kolem 20 milionů korun.

Zastupitele ale oslovili zástupci heren, které byly ze seznamu vyškrtnuty, s tím, aby je na seznam opět vrátili.

Herny přitom musí splnit velmi tvrdé podmínky pro provozování. Podle deklarace, kterou s hernami město uzavřelo, musí mít například kamerové systémy a zcela odstraněnou vnější reklamu.

Ke zpřesnění podmínek provozování heren vyzval vedení města zastupitel Jiří Pöpperle (ČSSD). "Pravidla mají mouchy a je třeba se jimi znovu zabývat," uvedl.

V únoru zastupitelé ze seznamu vyškrtli pět heren, které sice podmínky deklarace plnily, ale podle městské policie jsou problematické. Ty ale mají šanci se na seznam vrátit.

Správní řízení o odnětí licence může trvat i šedesát dní

Jenže, jak upozornila vedoucí finančního odboru městského úřadu Věra Mlezivová, úřad i ministerstvo už u heren zahájily správní řízení o odnětí licence. "Správní řízení trvá ze zákona třicet dnů, v komplikovaných případech může být šedesát dnů. Pak je ještě možné se odvolat," uvedla Mlezivová.

Problémem je i to, že městský úřad rozhoduje jen o licencích pro klasické automaty, zatímco o videoloterijních terminálech rozhoduje ministerstvo financí.

Je tak možné, že i kdyby zastupitelé v dubnu některé herny na seznam povolených vrátili, budou muset o licence požádat znovu, protože mezitím o ně přijdou.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 5 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy