Sokolov odložil úpravy vyhlášky o hazardu

ČTK ČTK
14. 3. 2014 10:38
Zastupitelé města se neshodli na seznamu povolených heren, podle některých nejsou pravidla pro provoz zcela jasná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Sokolov - Sokolovští zastupitelé odložili úpravy vyhlášky o hazardu. Neshodli se na tom, jestli na seznam míst, kde smí být herny provozovány, vrátí adresy, které v únoru ze seznamu vyškrtli.

Podle některých zastupitelů by město mělo pravidla pro herny upravit tak, aby byla jasná.

"Pravidla upřesníme, aby bylo jasné, za jakých podmínek herny na seznamu být mohou. Předpokládám ale, že nebudeme chtít počet heren navyšovat, ale maximálně zachovat původní počet heren," řekl starosta Zdeněk Berka (ČSSD).

Únorové škrty se dotkly problematických heren

Po únorových škrtech ve vyhlášce mohou v Sokolově být herny na jednatřiceti místech. Město z heren ročně získá do rozpočtu kolem 20 milionů korun.

Zastupitele ale oslovili zástupci heren, které byly ze seznamu vyškrtnuty, s tím, aby je na seznam opět vrátili.

Herny přitom musí splnit velmi tvrdé podmínky pro provozování. Podle deklarace, kterou s hernami město uzavřelo, musí mít například kamerové systémy a zcela odstraněnou vnější reklamu.

Ke zpřesnění podmínek provozování heren vyzval vedení města zastupitel Jiří Pöpperle (ČSSD). "Pravidla mají mouchy a je třeba se jimi znovu zabývat," uvedl.

V únoru zastupitelé ze seznamu vyškrtli pět heren, které sice podmínky deklarace plnily, ale podle městské policie jsou problematické. Ty ale mají šanci se na seznam vrátit.

Správní řízení o odnětí licence může trvat i šedesát dní

Jenže, jak upozornila vedoucí finančního odboru městského úřadu Věra Mlezivová, úřad i ministerstvo už u heren zahájily správní řízení o odnětí licence. "Správní řízení trvá ze zákona třicet dnů, v komplikovaných případech může být šedesát dnů. Pak je ještě možné se odvolat," uvedla Mlezivová.

Problémem je i to, že městský úřad rozhoduje jen o licencích pro klasické automaty, zatímco o videoloterijních terminálech rozhoduje ministerstvo financí.

Je tak možné, že i kdyby zastupitelé v dubnu některé herny na seznam povolených vrátili, budou muset o licence požádat znovu, protože mezitím o ně přijdou.

 

Právě se děje

před 50 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy