Babiš omezí hazard: Licence bude udělovat jen na rok

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
26. 2. 2014 17:09
Až dosud se vydávala tříletá povolení, nová pravidla začnou platit už od března.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Provozovatelé hazardu budou mít v Česku od začátku března zase o něco složitější život. Ministr financí Andrej Babiš (hnutí ANO) rozhodl, že bude videoloterijní terminály povolovat pouze na dobu jednoho roku.

Až dosud se přitom licence udělovaly na tři roky, což komplikovalo situaci obcím, které chtěly hazard na svém území zcela zakázat.

"Nová praxe lépe zohlední požadavky řady obcí a umožní jim tak plně uplatnit jejich práva na samosprávu v oblasti regulace loterií," dodal mluvčí ministerstva Radek Ležatka.

Pravidla budou platit už od příštího měsíce. "Žádosti, které přijdou do 1. března, se budou posuzovat podle staré praxe. V případě, že přijdou později, budou schvalovány jenom na jeden rok," sdělil deníku Aktuálně.cz náměstek ministra financí pro oblast hazardu Ondřej Závodský.

Časem by se nařízení mělo dostat i do novely loterijního zákona, kterou ministerstvo připravuje.

Jde už o druhou velkou změnu v oblasti loterií, kterou nový ministr financí udělal. Ke konci měsíce končí ve funkci dlouholetý ředitel státního dozoru nad loteriemi Jan Řehola.

Závodský důvody jeho odvolání nechce komentovat. Právě Řeholův odbor však má na starosti rušení loterijních terminálů a v minulosti byl kritizován za to, že postupuje příliš pomalu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy