Babiš vybral šéfa nad hazardem, bude jím Karel Blaha

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
28. 2. 2014 15:59
Blaha dosud působil na Úřadu vlády jako odborník na legislativu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Novým šéfem Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi se stane Karel Blaha, který dosud působil v sekci Legislativní rady Úřadu vlády.

Jako první o tom informoval server Lidovky.cz.

Blaha nahradí dlouholetého šéfa Jana Řeholu, kterého tento týden odvolal ministr Andrej Babiš na návrh náměstka pro hazard Ondřeje Závodského.

"Je to odborník na hodnocení dopadů zákonné regulace. Rád bych také využil jeho manažerské schopnosti při rušení licencí na videoloterijní terminály," uvedl pro Aktuálně.cz Závodský.

Blaha bude zatím pouze pověřen a ministerstvo zváží, zda bude v budoucnosti vypisovat na jeho místo výběrové řízení.

"Nejdříve se musím zorientovat v situaci na odboru. Jsou tu určité signály, že ne vše fungovalo, jak by mělo, takže se budu snažit o zefektivnění práce," uvedl Blaha. Jedna z prvních věcí, na které se chce zaměřit, bude právě rychlejší vyřizování žádostí obcí o rušení hazardních licencí.

Nový šéf dozoru bude mít také na starosti přípravu novely loterijního zákona. Ta by měla usnadnit obcím boj s hazardem a také omezit výši obnosů, které lze vhodit do videoloterijních terminálů. Zatímco u běžných hracích automatů jsou částky omezené, VLT dosud zákon nijak neřešil.

Licence jen na rok

Personální rošáda je jedním ze dvou opatření v oblasti hazardu, které ministerstvo financí tento týden oznámilo. Od příštího týdne se licence na VLT budou vydávat pouze na jeden rok namísto dosavadních tří.

"Nová praxe lépe zohlední požadavky řady obcí a umožní jim tak plně uplatnit jejich práva na samosprávu v oblasti regulace loterií," dodal mluvčí ministerstva Radek Ležatka.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy