Zloděj ukradl hudební nástroj z 15. století. O jeho milionové hodnotě neměl ani ponětí

Domácí ČTK Domácí , ČTK
28. 1. 2016 14:17
Pražští kriminalisté objasnili květnovou krádež historického hudebního nástroje violon v hodnotě deseti milionů korun. Pachatel ho odcizil ze zaparkovaného auta. Policie šestačtyřicetiletého muže obvinila ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci. Vzhledem k výši způsobené škody mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.
Ukradený violon.
Ukradený violon. | Foto: Policie ČR

Praha - Šestačtyřicetiletý muž v květnu ze zaparkovaného auta v Praze ukradl historický hudební nástroj violon. Znalci ho ocenili na 10 milionů korun, zloděj ale o skutečné hodnotě neměl ani ponětí.

Po několikaměsíčním pátrání se policistům podařilo pachatele vypátrat. Se souhlasem státního zástupce už čtyřiadvacetkrát soudně trestaného muže zadrželi. Při výslechu se jim přiznal. Šlo podle něj o náhodnou pouliční krádež.

Než ale muž skončil v policejní síti, stihl vzácný nástroj poslat dál. S policisty při vyšetřování spolupracoval a navedl je na stopu. V polovině ledna se policii violon skutečně podařilo vypátrat.

Majitel nástroj vyrobený v 15. století prvotně ocenil na zhruba jeden milion eur, znalci z oboru ale jeho hodnotu vyčíslili na deset milionů korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 3 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy