Zloděj ukradl hudební nástroj z 15. století. O jeho milionové hodnotě neměl ani ponětí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
28. 1. 2016 14:17
Pražští kriminalisté objasnili květnovou krádež historického hudebního nástroje violon v hodnotě deseti milionů korun. Pachatel ho odcizil ze zaparkovaného auta. Policie šestačtyřicetiletého muže obvinila ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci. Vzhledem k výši způsobené škody mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.
Ukradený violon.
Ukradený violon. | Foto: Policie ČR

Praha - Šestačtyřicetiletý muž v květnu ze zaparkovaného auta v Praze ukradl historický hudební nástroj violon. Znalci ho ocenili na 10 milionů korun, zloděj ale o skutečné hodnotě neměl ani ponětí.

Po několikaměsíčním pátrání se policistům podařilo pachatele vypátrat. Se souhlasem státního zástupce už čtyřiadvacetkrát soudně trestaného muže zadrželi. Při výslechu se jim přiznal. Šlo podle něj o náhodnou pouliční krádež.

Než ale muž skončil v policejní síti, stihl vzácný nástroj poslat dál. S policisty při vyšetřování spolupracoval a navedl je na stopu. V polovině ledna se policii violon skutečně podařilo vypátrat.

Majitel nástroj vyrobený v 15. století prvotně ocenil na zhruba jeden milion eur, znalci z oboru ale jeho hodnotu vyčíslili na deset milionů korun.

 

Právě se děje

Další zprávy