reklama
 
 

V pražských Holešovicích hořela uskladněná izolace a asfaltové lepenky. Hasiči evakuovali jeřábníka

AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2017
V pražských Holešovicích propukl požár. Hořela rozestavená administrativní budova | Video: Aktu.cz |  00:33
V pražské Argentinské ulici ve čtvrtek dopoledne zasahovali hasiči u požáru na stavbě administrativní budovy. Podle informací začala hořet uskladněná izolace. Z objektu se valil hustý černý kouř. Hasiči uvedli, že evakuovali jednoho z jeřábníků. "Na místě jsou dvě jednotky hasičů," řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Po 10:30 dodal, že požár je už pod kontrolou. Záchranáři v této souvislosti vyšetřili sedm osob z přilehlé budovy střední školy, kteří se nadýchali kouře. Čtyři z nich byli převezeni z preventivních důvodů do nemocnice. "Vyšetření neprokázalo, že by měli zvýšenou hladinu oxidu uhelnatého, ale stěžovali si na bolesti hlavy," upřesnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Praha - V pražské Argentinské ulici dopoledne hořelo na staveništi administrativní budovy. Požár zasáhl asfaltovou izolaci a uskladněné balíky s polystyrenovou izolací, ze stavby se valil hustý černý dým. Krátce po příjezdu dostali hasiči oheň pod kontrolu. Požár způsobil škodu několik milionů korun, příčinou je nedbalost při lepení asfaltové izolace, sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zplodiny hoření poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů a sálavé teplo poškodilo její skleněnou výplň, popsal mluvčí. Hasiči během zásahu evakuovali jeřábníka, který v kouři uvízl v horní kabině stavebního jeřábu.

Oheň likvidovaly tři jednotky hasičů od 10:12, požár dostali hasiči pod kontrolu o 17 minut později. "Poté dohašovali části izolace a provedli kontrolu v podzemních prostorách budovy," uvedl Kavka.

Kancelářský objekt, kde hořelo, buduje stavební společnost Skanska. "Budeme se snažit vše uvést do původního stavu v nejkratším možném čase," řekl projektový manažer firmy Jakub Krenk.

Přímo při požáru na stavbě se nikdo nezranil, ale posádka záchranné služby musela vyjet do nedaleké Obchodní akademie Holešovice v Jablonského ulici. Středoškoláci podle Kavky sledovali požár a lehce se nadýchali zplodin hoření. Mluvčí záchranné služby Jana Poštová  řekla, že ve škole zkontrolovali osm lidí, u nikoho nenaměřili zvýšenou hladinu oxidu uhelnatého. Pět studentů záchranná služba z preventivních důvodů převezla do nemocnice Na Bulovce, protože si stěžovali na bolest hlavy, dodala Poštová. Při prvním výjezdu záchranáři pečovali o sedm lidí, později jela do školy sanitka ještě pro další studentku, která si stěžovala na bolest hlavy.

autoři: ČTK, Domácí | 12. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama