Na Děčínsku v noci vyhořela chata. Jeden člověk zemřel, druhého transportovali vrtulníkem do Prahy

Domácí Domácí
Aktualizováno 7. 8. 2017 9:08
Hasiči v Ústeckém kraji zasahovali v noci na pondělí v obci Krásný Buk na Děčínsku. "Na tísňovou linku nám byl v 0:53 nahlášen požár roubené chaty v Krásném Buku. Na místě zasahovalo 6 jednotek hasičů. Požár zasáhl celou roubenou chatu, hasiči z ní vynesli jednoho popáleného člověka a jednoho mrtvého," informoval mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Mluvčí záchranné služby Prokop Voleník potvrdil, že na místě ošetřili těžce popáleného muže. "Zraněného poté převzala letecká záchranná služba, která ho transportovala na popáleninové centrum do pražské vinohradské nemocnice," řekl Voleník. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.
Hasiči likvidují požár chaty v Krásném Buku na Děčínsku
Hasiči likvidují požár chaty v Krásném Buku na Děčínsku | Foto: Požáry.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy