V Praze unikal plyn, omezil provoz na magistrále

ČTK ČTK
13. 5. 2013 13:42
Poblíž hlavního nádraží několik minut unikal plyn, z potrubí někdo odmontoval kohout
Pražská plynárenská únik zastavila, s nynější kontrolou plynového potrubí po výbuchu v Divadelní ulici nesouvisí.
Pražská plynárenská únik zastavila, s nynější kontrolou plynového potrubí po výbuchu v Divadelní ulici nesouvisí. | Foto: Leoš Kučera, HZS Praha

Praha - Poblíž pražského hlavního nádraží v pondělí několik desítek minut unikal plyn, z potrubí někdo odmontoval kohout.

Pražská plynárenská únik zastavila, s nynější kontrolou plynového potrubí po výbuchu v Divadelní ulici nesouvisí, řekl mluvčí plynáren Miroslav Vránek.

Únik omezil dopravu na magistrále, hasiči nyní plyn rozhánějí, vyplývá z informací policie a hasičů.

"V jakési opuštěné budově v rámci areálu hlavního nádraží někdo na plynovém potrubí odmontoval kohout a únik se pokusil utěsnit dekou," popsal Vránek.

Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové plyn unikal vedle drážního domku, kromě pražských zasahovali také hasiči Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Hasiči nyní plyn rozhánějí, aby snížili jeho koncentraci.

Kvůli úniku byl uzavřen pravý jízdní pruh na magistrále, vyplývá z informací policie na webu Jednotného systému dopravních informací. Magistrála má v tomto místě tři jízdní pruhy.

Pražská plynárenská v neděli večer začala s kontrolou plynového potrubí na území celé Prahy. Do plynu přidává větší množství zápachové látky, aby zjistila, zda a kde případně z potrubí uniká plyn.

Kontrolu firma provádí kvůli nedávnému výbuchu unikajícího plynu v Divadelní ulici v Praze 1. Silná exploze koncem dubna nastala ve čtyřpodlažním domě, zranila čtyři desítky lidí a poškodila několik domů. Škody se odhadují na desítky milionů korun.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy