V Praze unikal plyn, bagr narazil na potrubí

ČTK ČTK
11. 5. 2013 12:46
K havárii došlo ve Štěrboholech poblíž rohu Ústřední a Violkové ulice
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Karel Toman

Praha - Bagr v sobotu dopoledne při zemních pracích přerušil plynové potrubí poblíž rohu pražské Ústřední a Violkové ulice, únik plynu zastavili plynaři.

Bez dodávek plynu je šest rodinných domů, oprava by měla být dokončena během dneška. ČTK to řekl mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek. Okolnosti případu vyšetřuje policie, uvedla její mluvčí Eva Kropáčová.

"Zjišťujeme, zda nedošlo k porušení pravidel bezpečnosti práce a zda vše bylo prováděno v souladu s dokumentací," popsala Kropáčová. Policisté v okolí úniku zhruba dvě hodiny omezovali dopravu, Ústřední ulice spojuje Štěrboholy s Dolními Počernicemi.

Kropáčová uvedla, že hlášení o přerušení plynovodu dostala kolem 10:15, plyn se podle Vránka podařilo zastavit před polednem. Mluvčí Pražské plynárenské upřesnil, že nakonec stačilo odstavit pouze jednu větev plynovodu. Plynaři ji mohli takzvaně zaškrtit, protože potrubí bylo plastové. Větší rozvody nebyly narušeny.

Unikající plyn koncem dubna explodoval v pražské Divadelní ulici. Silný výbuch nastal ve čtyřpodlažním domě, zranil čtyři desítky lidí a poškodil několik domů. Škody se odhadují na desítky milionů korun, jejich sčítání ale ještě neskončilo.

K místu úniku z potrubí pod chodníkem několik metrů před nejvíce poškozeným domem se kriminalisté zatím nemohou dostat, přístup blokují vzpěry, které poničený dům podpírají.

Výbuch v pražské Divadelní ulici

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy