Provoz na pražské magistrále byl po havárii vody plně obnoven

ČTK ČTK
29. 11. 2016 21:22
V pondělí i úterý se kvůli uzavírce tvořily až několikakilometrové kolony na magistrále, která je jednou z nejfrekventovanějších silnic v Praze.
28. listopadu 2016.
28. listopadu 2016. | Foto: Jakub Plíhal

Praha – V pražské Sokolské ulici byl v úterý po půl deváté večer plně obnoven provoz za křižovatkou s Ječnou ve směru z centra, dopravu tam od noci na pondělí komplikovala havárie vody. Provoz dvěma pruhy ze čtyř byl obnoven dnes po poledni. Řekl to mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

V pondělí i úterý dopoledne se kvůli uzavírce tvořily až několikakilometrové kolony na magistrále, která je jednou z nejfrekventovanějších silnic v Praze a důležitou spojnicí severní a jižní části města mezi dálnicemi D8 a D1 přes centrum. Dopravu v metropoli v úterý navíc zkomplikovaly dvě nehody nákladních aut na Pražském okruhu nedaleko Černého Mostu.

I po částečném zprovoznění Sokolské ulice byl dále hustý provoz zejména na Nuselském mostě. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana se od poledního otevření levých jízdních pruhů začala postupně vracet do běžného provozu také Legerova ulice, kde byl kvůli objížďce Sokolské dočasně zaveden obousměrný provoz.

PVK již v pondělí provedly průzkum geologického podloží, který ukázal, že pod levými jízdními pruhy je v pořádku. V jámě v pravých pruzích PVK začaly vyměňovat porouchané potrubí, dodávky vody byly obnoveny v pondělí večer. Následně byla jáma zasypána a položen nový povrch silnice.

Kvůli poruše potrubí bylo bez vody zhruba 150 odběratelů v části Sokolské ulice a ulici Na Bojišti.

Stát se tato havárie mimo hlavní dopravní tepnu, tak by se o ní vůbec nevědělo, bohužel se stala na nejfrekventovanějším místě Prahy, říká Dejmek. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 58 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy